Bilişim 11 OCAK 2012 / 11:37

CES'te Microsoft'tan boşalan yer 45 dakika içinde satıldı

CES'te Microsoft'tan boşalan yer 45 dakikada satıldı

2013'ten itibaren CES'te yer almayacağını Aralık ayında açıklayan Microsoft'tan boşalan yerin doldurulması sadece 45 dakika sürdü. Öyle görünüyor ki dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı Microsoft olmadan da idare edecek. 



Microsoft'un her yıl ABD'nin Las Vegas şehrinde gerçekleştirilen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES'e son kez katılacağını açıklamasının ardından, şirketin boşalttığı alanın sadece 45 dakika içinde satıldığı haberi geldi.

CNET'in yakın kaynaklardan aldığı habere göre Microsoft'tan boşalan yere Dish ve Hisense adlı şirketler, Microsoft'un ödediği paranın aynısı ödeyerek talip oldu.

Dünya genelindeki diğer fuarlara ilgi azalmakla birlikte ilginç bir şekilde CES'e olan ilgi giderek artıyor. Geçen yıl 2 bin 800 şirketin katıldığı fuar bu yıl 3 bin 100 şirketi ağırlıyor.

Microsoft'un bu yıldan itibaren fuardan ve ana konuşmacı seanslarından çekilme kararı, fuarın ilgiyi kaybetmeye başladığına ve bazı büyük şirketlerin Microsoft'un peşinden gideceğine yorulmuştu.

Diğer yandan 3 gün sürecek olan CES 2013 şirket başvuru süreci henüz tamamlanmadığından, önümüzdeki yıl kaç şirketin fuara katılacağının veya hangi şirketlerin fuarda yer alacağının henüz belli olmadığına dikkat çekiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun