Bilişim 14 KASIM 2012 / 15:46

Cep telefonuyla çektiğiniz fotoğraflardan para kazanma devri başlıyor

Cep telefonuyla çektiğiniz fotoğrafları satma devri

iPhone fotoğraflarını nakit paraya dönüştüren Foap adlı uygulamayı piyasaya süren İsveçli şirket, bu fikri için Asyalı yatırımcılardan 500 bin dolarlık yatırım fonu elde ettiğini açıkladı. iPhone sahiplerinin çektikleri fotoğrafları seçerek kendi platformu üzerinden satışa sunma ve fotoğrafın satılması durumunda çeken kişiye pay verme prensibiyle çalışan Foap adlı uygulama, yatırımının meyvelerinin almaya başladı. Piyasaya sürüldüğü Haziran ayından beri uygulama üzerinden indirilen görüntü sayısı 150 bini, yüklenen görüntü 1,4 milyonu ve onaylanarak müşteri bekleyen görüntü sayısı 910 bini buldu. .

Foap, bu ilginç fikrine karşılık Asyalı Jade Global Investments tarafından 500 bin dolarlık yatırım almayı da başardı.

Arkadaşını davet eden de kazanacak

Foap bunun yanı sıra iki yeni özelliği de devreye aldığını duyurdu.  Bunlardan ilki kullanıcıların arkadaşlarını davet ederek, onların gelecek satışlarından yüzde 10’luk pay elde edebilmeleri için tasarlanmış. Diğeri ise topluluğun görüntüleri gözden geçirerek, Foap Pazarı’na kabul edilip edilmeyeceğine karar verebilmesini sağlıyor. Bu sayede Foap Pazarı’ndaki fotoğrafların kalitesinin artırılması amaçlanıyor.

App Store üzerinden ücretsiz olarak sunulan uygulama hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.foap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.