Bilişim 24 EYLÜL 2014 / 12:45

Çelikel Alüminyum, Office 365’e geçti

Küçük bir kum döküm atölyesi olarak 1968 yılında kurulup, bugün beyaz eşya ve otomotiv sektöründe BSH, Vestel, Valeo gibi yurtdışı ve yurtiçi müşterilerine parça üreten Çelikel Alüminyum, iletişimde verimliliğin sırrını Office 365 ile keşfetti.

Şirketin 45’inci yılında 25 bin metrekarelik yeni yerine taşınmaya hazırlandığını ve bunun yeni ihtiyaçları gündeme getirdiğini söyleyen Çelikel Alüminyum Bilgi İşlem Sorumlusu Rıza Şahan, Çelikel Alüminyum’un büyüme hızına paralel olarak organizasyon ve bilgi işlem altyapısını daha etkili süreçlerle yenilediğini söyledi. Yeni sisteme karar vermeden önce bazı kıstasları göz önüne aldıklarını ifade eden Şahan, şu bilgileri aktardı:
“Yeni tesisimize geçme hazırlığındayken önümüzdeki beş yıl içerisinde donanım ve yazılım sürümlerimizi güncellemenin bize getireceği maliyetleri değerlendirdik. Sunucu, yedekleme ve arşivleme için gerekli donanım ve yazılım maliyetlerini, bunların yönetimi için gerekli personel ihtiyacını ve bakım maliyetlerini Microsoft Office 365 için beş yılda ödeyeceğimiz rakamla karşılaştırdığımızda, Office 365’in çok daha avantajlı olduğunu gördük. Önümüzdeki beş yıl içinde iletişim sistemi için yapmamız gereken toplam yatırıma baktığımızda, Office 365’i tercih ederek donanım, yazılım ve yönetim maliyetlerinden üçte iki oranda tasarruf sağladığımızı görüyoruz.”

Verimlilik artıyor

Exchange sunucularını yönetmek için zaman harcamaya gerek kalmadığını söyleyen Uşun, uygulamalara çok kolay arayüzlerle erişebilen kullanıcıların verimliliğinin arttığını ifade etti.

Özellikle Office 365’in Lync Online çözümünün ses, görüntü ve uygulama paylaşımı özelliklerinin operasyon için çok faydalı olduğuna dikkat çeken Şahan, “Yeni fabrikamız çok büyük bir alana kurulu olduğu için, teknik destek verirken bir konumdan diğerine giderek müdahalede bulunmak çok fazla zaman ve efor harcamamıza neden olacaktı. Lync Online sayesinde sesli ve görüntülü iletişim kurarak kullanıcılara destek verebiliyoruz. Ayrıca yurtdışı iletişimimizde herhangi bir teknik altyapıya gerek kalmadan video konferans sisteminin kullanabilmek ve toplantılarımızı Lync Online üzerinden yapabilmek yurtdışı seyahat ve konaklama maliyetlerimizi azaltıyor” şeklinde konuştu.

Bulut tabanlı sistem ile her yerden erişim imkanı

Office 365’in her ölçekte şirketin zamandan ve paradan tasarruf ederek değerli kaynaklarını daha etkin bir şekilde kullanabilmelerine olanak sağladığını söyleyen Microsoft Türkiye Office Grubu Müdürü Çiğdem Kayalı, şunları söyledi: “Çelikel Alüminyum’un Office 365’i tercih etmesinden memnuniyet duyuyoruz. İçerisinde Microsoft Office, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Exchange Online ve Microsoft Lync Online ürünlerini paket halinde sunan Office 365, çalışanların PC, tablet ve akıllı telefonlarından çalışmalarına imkan tanıyor. Herkes için kurumsal çapta birlikte çalışma olanağı sağlayan Office 365, kurumların işlerini geliştirerek büyümelerine destek olmak üzere Türkçe olarak sunuluyor. Ayrıca bulut tabanlı olduğu için çalışmalarınıza her yerden erişim imkanı veriyor.”
ETİKETLER : Çelikel Aluminyum
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun