Bilişim 31 AĞUSTOS 2015 / 14:49

CDO’lar için organizasyon şeması belli

Kurumsal şirket yönetimlerinin CDO (Chief Digital Officer) pozisyonu konusunda farkındalığı artıran, şirketlerinin sürdürülebilir ve doğru dijital stratejilerine destek olan CDO Turkey İcra Kurulu, CDO Organizasyon şemasını oluşturdu.Dijitalleşen dünyanın kaçınılmaz bir parçası olan dijital dönüşüm anlayışı, tüm kurumsal şirketler için giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu alana öncülük ve liderlik edecek yöneticiler olan CDO’ların (Chief Digital Officer-Dijital Dönüşüm Direktörleri) belirlenmesi, görev tanımlarının yapılması ve bu yeni oluşan pozisyonla ilgili farkındalık oluşturulması büyük önem taşıyor.

2020’de her şirkete bir CDO hedefiyle yola çıkan CDO Turkey, Bir CDO’ya bağlı ekiplerin neler olması gerektiğini belirledi.

Dijital Strateji, Dijital Pazarlama, Teknoloji

CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “İcra Kurulu olarak yaptığımız en son toplantıda çalışmalarına bir süredir devam ettiğimiz CDO organizasyon şemasını son haline getirdik. CDO’ya bağlı bölümler ya da ağırlıkları sektörlere ya da şirketlere göre değişiklik gösterecektir. Bununla birlikte her sektöre referans olması bakımından yapılan bu çalışmanın önemli faydalar sağlayacağını düşünüyoruz.

Dijital Strateji, Dijital Pazarlama ve Teknoloji direktörlükleri ya da bölümleri CDO’lara bağlı ekiplerin temelini teşkil etmektedir. Bu bölümlere bağlı olarak İş Analizi ve Geliştirme, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi, Müşteri Deneyimi ve CRM, Web, Mobil, Çağrı Merkezi, Büyük Veri Yönetimi, Nesnelerin Interneti, Uyum, Kontrol ve Süreç Yönetimi, Bütçe ve Raporlama aktiviteleri bir CDO’nun günlük yaşamının ayrılmaz parçaları olacaktır.”

Yakın bir zamanda CDO’lar için oluşturduğumuz bu organizasyon yapısıyla ilgili detaylı bilgilendirmeleri yapmak üzere kurumsal şirketlerimizin üst düzeyleriyle bir araya gelmeyi planlamaktayız.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun