Bilişim 29 KASIM 2011 / 11:51

Camdan klavye ve fare 50 bin dolar yatırım bekliyor

Camdan klavye ve fare 50 bin dolar bağış bekliyor

Tasarımcısı 50 bin dolar toplayabildiği taktirde bu şık seti hayata geçirmeye hazırlanıyor. Güzel olmaya güzel de, acaba sağlam ve kullanışlı olacak mı? Bilim kurgu filmlerinde hep görürüz. Gemiyi kumanda ederken, birilerine mesaj gönderirken sanki normal tuşa kıyasla çok daha rahat olacakmış gibi hep düz cam üzerinde bir şeyler yazarak işi götürmeye çalışırlar. Diğer yandan bu yaklaşımın oldukça estetik olduğunu da kabul etmek lazım, çünkü camda insanı çeken bir şeyler hep olmuştur.

Fikir sahiplerinin tasarımlarına maddi destek aradığı Kickstarter adresindeki cam klavye ve fare projesi de bu yaklaşımın bir ürünü. Ama cam olmasından gelen önemli bir özelliği var: Sıvılardan etkilenmiyor, girintili yüzeyleri olmadığı için kir barındırmıyor ve gerektiğinde kolayca temizlenip dezenfekte edilebiliyor.

Jason Giddings'in ortaya koyduğu tasarımın hayata geçmesi için belirlenen ücret 50 bin dolar. Daha önce iPod'u saate dönüştüren TicToc ve Lunatik tasarımlarının aynı platform üzerinden 1 milyon doların üzerinde bağış topladığına şahit olmuştuk. Bakalım Giddings benzer bir destek bulabilecek mi?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun