Bilişim 11 HAZİRAN 2012 / 13:47

Çalınan Linkedin şifrelerinin içinde ne vardı?

Çalınan Linkedin şifrelerinin içinde ne vardı?

Rapid7 tarafından ortaya koyulan infografik, Linkedin'den çalınan şifre paketinin içinde yer alan ve en sık kullanılan 30 şifreyi gözler önüne serdi. 1234, God, Work, Link gibi şifrelerin bolluğu dikkat çekici.Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta sosyal platform Linkedin'den hatırı sayılır miktarda şifre çalınmış ve durum Linkedin tarafından da kabul edilmişti.

Şimdi de o şifrelerin analizini gerçekleştirerek en çok hangilerinin kullanıldığına bir göz atmışlar. Hemen her yerde olduğu gibi bu platformda da kullanılan şifrelerin zayıflığı dikkat çekici boyutlarda.

Detayları bu adreste bulabilirsiniz (ed: infografik çalışmayı buraya da taşımak istedik ama sütun genişliği nedeniyle okunamaz hale geldi, bu seferlik kusurumuza bakmayın).
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun