Bilişim 06 EYLÜL 2012 / 15:22

Büyüyen veri BT dünyasını yeniden şekillendiriyor

Dünya’da hızla büyüyen verinin sistemlere nasıl entegre edileceği ve nasıl bir iş değerine dönüşebileceği, Informatica ve Türkiye resmi temsilcisi Komtaş Bilgi Yönetimi tarafından ikincisi düzenlenen “Kurumsal Veri Yönetimi Zirvesi”nde masaya yatırılacak.

10 Ekim 2012’de düzenlenecek zirvede, Informatica Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Başkan Vekili Chris Boorman’ın özel konuşmacı olarak yer alacağı zirvede, TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü Genel Müdürü Dr. Hayretdin Bahşi de veri güvenliği konusunda Türkiye’de yapılan son çalışmaları anlatacak.

Kurumsal Veri Yönetimi Zirvesi’nin özel konuşmacısı Chris Boorman, kurumlardaki verinin sahipleriyle verinin değerinin maksimize edilmesi, veri maliyetinin en aza indirilmesi ve büyük verinin vaad ettiklerinin kazanılması konularında, Informatica 9.5 in yapabileceklerini paylaşacak.

Informatica 9.5, kullanıcıların sürekli büyüyen veri hacmini, çeşitliliğini, hızını yönetebilmek; bununla beraber geleneksel veri yönetimiyle nasıl daha çok değer yaratabilecekleriyle ilgili stratejiler geliştirmesine yardımcı olurken, yeni ve geleneksel veri yönetimi süreçlerini harmanlayarak işin değerini artırabilmelerine olanak sağlıyor. Informatica 9.5, yetenekleriyle veriyi çok daha uygun, güvenilir, güncel, yetkili, yasal, erişilebilir, bütünleşik ve güvenli hale getirerek verinizin değerini artırırken, sunduğu çözümlerle verinin maliyetini en aza indirmeyi vadediyor.