Bilişim 18 AĞUSTOS 2014 / 13:34

Bütçe süreçlerine BudgetRight eli değiyor

Anadolu Bilişim, şirketlere yönelik operasyonel verimlilik hedefini ve bünyesinde tüm finansal bütçe ve raporlama süreçlerini barındıran BudgetRight çözümü ile bütçe süreçlerine katkı sağlıyor.

Anadolu Bilişim tarafından bütçe uzmanlarının gereksinimleri için geliştirilen yerli yazılım BudgetRight, , somut veriler ile geleceğin öngörünümünü sağlayıp verimliliği arttırarak eyleme dayalı verilerle sapmaları güncellemelerle ele alan bütçe yönetim ve planlama sistemini şirketlere vaat ediyor.

BudgetRight, bütçe hazırlamak amacıyla sadece bir platform değil komple bir sistem sunabiliyor.

BugdetRight, işletmelerin ihtiyacını duyduğu tüm faaliyetlerin bütçe şablonlarını ve hesaplama formüllerini sağlayabiliyor.

İlk uyarlama için teknik yazılım bilgisi gerekmeksizin, uygulama ile bütçe sisteminin senaryo modellerini oluşturmakla hız ve verimlilik kazanılabiliyor.

Çözüm, bir yıllık bütçe dönemleri haricinde, 3 yıllık veya 3 aylık dönemlere varan sürede etkisini gösterebiliyor.

Hızlı uyumu ve entegre çalışmasına ek olarak uygun maliyeti, lisanslama mantığı çözümün diğer özellikleri olarak gözükmekte.

Entegre çözüm ile, satış bütçesinde gerçekleşen bir değişiklik, üretim adetlerini, buna bağlı olarak satın alma miktarlarını ve maliyetlerini de etkileyebiliyor.

Ürün, masraf yeri gibi bütçe verilerinde olan güncellemeler de otomatik olarak yeni faaliyet bütçelerine işleniyor. Bütçede tahsilat ve ödeme planlarının tanımlanması, dövizli işlemlere bağlı kur farklarının hesaplanması, kredi repo hesaplamalarının yapımı, nakit denkleştirmenin program ile hesaplanması gibi özellikler sistem üzerinden gelir tablosu, bilanço nakit akış gibi mali tabloların istenilen formatta alınmasını gerçekleştirebiliyor.

Anadolu Bilişim Kurumsal Uygulama Hizmetleri Direktörü Atakan Karaman, konuyla ilgili:
“Anadolu Bilişim olarak, Türkiye’de bilişim hizmetlerinin öncüsü olma vizyonuyla müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştiriyoruz. Çözümlerimiz tüm iş ortaklarımızın başarılarını artırıp onları sektördeki rakiplerinden farklılaştırmaya odaklanıyor. 1997 yılından beri yerli yazılım olarak bütçe uzmanlarının ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirdiğimiz BudgetRight bütçeleme çözümümüzle bir şirketin ihtiyaç duyacağı tüm bütçe süreçlerini kullanıma hazır şekilde sunuyoruz. Verimliliği maksimuma çıkarmak, hataları en aza indirmek, geleceği somut verilerle doğru şekilde öngörebilmek ve işini yarına taşımak isteyen tüm şirketleri bütçe yönetim ve planlama sistemimiz BudgetRight ile tanışmaya davet ediyoruz” dedi.

BudgetRight, Uludağ İçecek, Demir Export, Milfold Obaçay, Nobel İlaç, Ditaş, Anadolu Efes, Çelik Motor, McDonald's, Adel Kalemcilik gibi firmalarla iş birliğini sürdürüyor.

 

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun