Bilişim 21 NİSAN 2012 / 09:36

Bulut üzerinde e-ticaret dönemi başlıyor

Microsoft Türkiye ile Neticaret işbirliğiyle hayata geçen sistemde e-ticaret sitelerinin kendilerine ayrılmış kaynaklarla çalışmasını sağlıyor.VDS (Özel Sanal Sunucu) yapısı e-ticaret sitelerinin aynı donanım üzerinde çalışan diğer sitelerden izole edilmiş bir ortamda, sadece kendisine tahsis edilmiş kaynaklarla çalışmasını sağlıyor, böylece sistemin karşılaşabileceği olası riskleri azaltıyor. VDS kampanyası kapsamında e-ticaret sitelerine sunulan özel sunucu üzerinde 4 GB bellek, 60 GB sabit disk, 2 çekirdekli işlemci, Microsoft Windows Server 2008, Microsoft SQL Server 2008 R2 kaynaklar ayrılıyor. Bu sayede e-ticaret sitesi ihtiyacı olduğu kaynağı en iyi performansla ve risksiz olarak tüketebiliyor. İhtiyaç duyması halinde bu kapasiteler arttırılarak performans artışı sağlanabiliyor.

Microsoft Türkiye yetkilisi Berna Erbaş lansman sırasında şunları dile getirdi: “Neticaret ile gerçekleştirdiğimiz bulut etkinliğinde Neticaret müşterilerini yeni VDS hizmeti kapsamında yeni teknolojik bir çözüm ile tanıştırmış olduk. Bu tür toplantılar ile Özel Sanal Sunucu (VDS) hizmetinin e-ticaret sitesi müşterileri tarafında bilinirliğini sağlamayı amaçlıyoruz.”

Neticaret yetkilisi Arif Sarı ise “E-Ticaret Bulutta” konsepti ile müşterilerine sundukları hizmet kalitesi ve performans çıtasının yükseldiğini söyleyerek, büyüyen ya da büyümek isteyen müşterileri için VDS‘in ekonomik bir çözüm olduğunu belirtti. Microsoft ile işbirliği yapmalarının ve Microsoft‘un kampanyaya katkı sağlamasının projeye güç verdiğini altını çizen Arif Sarı, Microsoft ile ileriki dönemde başka işbirlikleri yapacaklarını da ifade etti.

Detaylı bilgi için http://www.eticaretbulutta.com/ adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun