Bilişim 29 OCAK 2013 / 14:42

Bulut bilişim ve büyük veride neler oluyor?

Sektörün önde gelen firmaları son zamanlarda adını sıkça duymakta olduğumuz ‘bulut bilişim’ nam-ı diğer ‘cloud computing’ ve büyük veri ile gelen yeni iş fırsatlarını tartışıyor. Gündemdeki sıcak konuları ele alan BThaber Platform’un 2013 yılındaki ilk etkinliği 12 Şubat 2013 tarihinde düzenlenecek. Bulut Bilişim’e şirketlerin ne kadar hazır olduğu, iş fırsatları, Büyük Veri Yönetimi ve çözümleri konularına değinilecek platformda özellikle başarı öykülerine yer verilecek.

Dünyadan ve Türkiye’den alanında uzman konuşmacıların yer alacağı platformda; Forrester Research Kıdemli Danışmanı Şenol Ünen ve Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Bulut Direktörü Hani Shakeel, büyük veri ve bulutta fırsatlar konusuna değinecek.

Pazar oyuncuları pazarı tartışacak

Ardından düzenlenecek “Pazar Tartışıyor” panelinde ise önde gelen oyuncular Ereteam, Aktek ve Atos firmalarının temsilcileri kıyasıya pazarı tartışacaklar. Günün diğer yarısında Atos Güneydoğu ve Merkez Avrupa Müşteri Yöneticisi Alessandro Ragazzi, sosyal ağlarda bulut veriyle akıllı işler geliştirme konusuna değinecek.

MicrosoftMEA Center Of Expertise, Uygulama Platformu Teknoloji Grup Yöneticisi HanyAzzam ise sunumunda “Büyük Veri ve YeniDünya” konusuna değinecek. Bulut bilişim ve büyük veri konusunda resmi kurumlar tarafında ise T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu, Hizmet Sunumu Genel Müdürü ve Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakanlık Bilişim Koordinatörü Adem Onar “SGK’nın Bilişim Vizyonu” hakkında bilgi verecek.

Yeni iş fırsatları neler olacak?

Bilişim alanındaki yöneticilerin ve uzmanların katılacağı etkinliğin “bulut bilişim ve büyük veri ile gelen yeni iş fırsatları” bölümünde Migros Bilgi Teknolojileri Grubu Müdürü Kerim Tatlıcı, Vodafone Kurumsal Satış ve Çözümler Direktörü Önder Güler, Akbank Veri Ambarı ve İş Analitikleri Uygulama Geliştirme Yöneticisi Değer Ayata, Yemeksepeti.com Kurucu Ortak ve Bilgi İşlem Müdürü Melih Ödemiş oluşturdukları iş fırsatlarını eğrisi doğrusuyla konuşacaklar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun