Bilişim 12 EKİM 2013 / 21:49

Bulut bilişim ödülleri dağıtıldı

Euro Cloud Türkiye elemesi sonuçları açıklandı. Bulut bilişim şirketleri ödüllerini aldı. Kazananlar, 15 Ekim'de Lüksemburg'daki Euro Cloud 2013'ta yarışacak.


En iyi bulut hizmeti ürünü ödülü Netsis'in oldu

Avrupa’nın saygın bulut bilişim ödülü Euro Cloud’un ülke elemesi tamamlandı. Türkiye’de ilk defa Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, Bizz Consulting temsilciliğinde düzenlenen organizasyonda  kazanan firmalar, 15 Ekim'de Lüksemburg’daki Euro Cloud 2013’te yarışacak. En İyi Bulut Hizmeti Ürünü Netsis, En İyi Teknoloji Şirketi Cloud Arena seçildi.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurulu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, ödül töreninin açılış konuşmasında şunları söyledi:
“Bulut bilişimin yeni sürecinde yeni standartların da belirlenmesi lazım. Eğer standartları belirleyemezsek istenen faydayı sağlayamayız. Bulutla beraber sektörün en önemli sorunu olan yetkilendirme sorunu da ortadan kalkacak.”

Ödüller dağıtıldı

Organizasyonun ilk yılında 15 şirket ödül aldı.  Netsis En İyi Bulut Hizmeti Ürünü,   Cloud Arena En İyi Teknoloji Şirketi, KoşSistem En İyi Ticari Sektör Örnek Vakası,Sampaş En İyi Kamu Yönetimi Örnek Vakası ve Logo Yazılım Bulut Servisi Müşteri Kategorisinde ödül alan şirketlerden bazıları oldu.

Etkinlikte Vodafone Türkiye Kurumsal Satış ve Çözümler Direktörü Önder Güler, Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, TÜBİSAD Başkanı Kemal Cılız, Oracle Türkiye Ülke Başkanı Gürhan Kalelioğlu, Koç Sistem CEO’ su Mehmet Nalbantoğlu ve EMC Türkiye CEO’su Önder Dönmez'in katıldığı Türkiye’de bulutun gelişimi ve potansiyelinin değerlendirildiği bir panel düzenlendi.

"Kırmızı bulut yüzde 95'a varan tasarruf sağlıyor"

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, panelde yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"Araştırmalara göre, bulut bilişim hizmetlerine 2016’da 207 milyar dolar harcama yapılacak. Bu teknolojilerin sağladığı tasarruf avantajıyla 2020 itibarıyla oluşacak gelirler 1 trilyon dolar artacak. AB ülkelerinin bulut bilişimi kullanarak 2020 yılına doğru verimlilikte yüzde 40’ lık artış sağlaması bekleniyor. Vodafone Türkiye Bulut Teknolojileri Merkezi 80 Milyon TL’lik yatırımla bu yıl hayata geçirdik. Diğer yandan 120 milyon TL’lik yatırımla desteklediğimiz Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut hizmeti sayesinde işletmeler yüzde 95’ e varan yatırım maliyeti tasarrufu sağlayabiliyor. Dünya çapında en son teknolojiyi kurumsal müşterilerimize ulaştırma vizyonuyla bulut bilişim alanında yaptığımız çalışmaları sürdüreceğiz" dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun