BTK 04 ŞUBAT 2016 / 10:41

BTK adil kullanım kotasına yeni düzenleme getiriyor

BTK, internet kullanıcılarının kabusu haline gleen adil kullanım kotası ile ilgili yeni bir düzenleme yapıyor.

2016 yılına ilişkin iş planı raporunu yayınlayan BTK, internet kullanıcılarının büyük eleştirilerini alan adil kullanım kotası ile ilgili yeni bir düzenlemeye gidiyor. Yayınlanan rapora göre, adil kullanım kotası kullanımı devam edecek. Buna karşın adil kullanım kotasına erişen kullanıcılar, daha hızlı bir internet hızına sahip olacak.

Daha önce adil kullanım kotasına ulaşan kullanıcılar 3Mbps hıza sahip olurlarken, yeni düzenlemeyle birlikte bu hızın 5 Mbps olması bekleniyor. Yeni düzenlemelerin 2016 yılında tam anlamıyla şekillenmesi beklenirken bu düzenlemeler, internet kullanıcılarını pek memnun etmeyecek gibi görünüyor. 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye BTK'nın yayınladığı rapor üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun