Bilişim 29 NİSAN 2015 / 12:57

BT yöneticileri VeeamON Tour'da buluştu

VeeamSoftware tarafından düzenlenen VeeamON Tour etkinliği, şirketin müşterileri, iş ortakları ve dağıtıcılarının katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Veeam Software’in VeeamON Tour etkinliği, 28Nisan Salı günü Ankara Wyndham Hotel’de gerçekleştirildi. Ankara ve çevre şehirlerinden yaklaşık 200 kişinin katıldığı VeeamON Tour’da, NetApp ve VMware’in de katılımıyla çözümler gerçek hayattan örneklerle anlatılırken başarı hikayeleri katılımcılarla paylaşıldı.

VeeamON Tour Ankara’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Veeam Türkiye Kıdemli Sistem Mühendisi Murat Açıncı katılımcılara 2015 yılında öne çıkanlar, yönelimler ve ürünlerle ilgili yeni haberleri aktardı. Şirketlerin kesintisiz çalışma ortamı elde etmek için artık daha fazla yatırım yaptıklarını ancak bu konuda gidilecek çok yol olduğunu, büyük ve orta ölçekli şirketlerden KOBİ’lere tüm işletmelerin kesintisiz çalışmayı gündemlerine almaya başladıklarını söyledi. Veeam olarak farklı gereksinimleri olan şirketlerin taleplerini anlayarak yola çıktıklarını vurguladı.

Etkinliğin sonraki oturumlarında Veeam Backup & Replication’un gelişen tasarımı, etkin veri yedekleme çözümleri, veri kullanılabilirliği stratejisi olarak bulut gibi konularda katılımcılar bilgilendirildi.