Bilişim 31 EKİM 2011 / 17:50

BT Türkiye Genel Müdürü Mehmet Başer oldu

BT Türkiye Genel Müdürü Mehmet Başer oldu

Başer, görev süresi boyunca BT’nin kurumsal müşterilerinin ve telekomünikasyon servis sağlayıcılarının ihtiyaçlarına cevap verilmesinden ve şirketin büyümesinin devamından sorumlu olacak. BT, faaliyetlerini İstanbul’daki merkezi üzerinden yürütüyor. Bu ofis aynı zamanda BT’nin uydu iletişiminde mükemmellik merkezlerinden birini oluşturuyor. Ortadoğu, Afrika ve Orta Asya’daki müşterilerin uydu iletişimi talepleri de aynı zamanda İstanbul üzerinden karşılanıyor.

BT Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Genel Müdürü Olivier Campenon, “Mehmet Başer’in piyasaya ilişkin sahip olduğu olağanüstü deneyim ve bilgi birikimi, hem Türkiye hem de dünyadaki müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için sürdürdüğümüz çabalarımızın da kilit öneme sahip bir parçası olacak. Türkiye, bölgedeki en dinamik pazarlardan biri ve ben de ticari hedeflerimize ulaşma konusunda deneyimli bir kişinin desteğini alacak olmamızdan dolayı büyük heyecan duyuyorum” dedi. Başer, BT’ye katılmadan önce Ericsson’un Satış ve Büyük Müşterilerden Sorumlu Türkiye Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Mehmet Başer, BT’ye sektörle ilgili zengin bir bilgi birikimi ve deneyimi de beraberinde getiriyor. Ericsson’da çalışmadan önce alternatif telekom operatörü Borusan Telekom’da geçirdiği 9 yıl içerisinde farklı görevler üstlenen Başer, son üç senede Genel Müdür olarak görev yaptı. Borusan Telekom’dan önce de McKinsey & Co. ve PricewaterhouseCoopers’ta danışman olarak kariyerini sürdürüyordu.

Başer, Boğaziçi Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği ve fizik bölümleri olmak üzere çift anadal programından mezun oldu. Ayrıca ABD’de Vanderbilt Üniversitesi Owen İşletme Bölümü’nde MBA yaptı. Evli olan Başer İstanbul’da yaşıyor.