Bilişim 22 ARALIK 2011 / 17:03

BT, Londra 2012 için ses ağı sağlıyor

BT, Londra Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi (LOCOG) için 25 olimpiyat konumunun bağlantısını gerçekleştiren bulut tabanlı ses ağı sağladığını açıkladı.Londra 2012 resmi iletişim hizmetleri ortağı olan BT, bu görevinin bir parçası olarak, Londra 2012 için birleşik ses, video ve veri ağı sunuyor. Bu hizmet yaz oyunları için ilk kez gerçekleştiriliyor.

LOCOG tarafından yapılan açıklamaya göre, Londra 2012 test etkinlikleri boyunca kritik unsurların test edilmesinin ardından başarılı sonuçlara ulaşıldı. BT, bu süre içinde uluslararası plaj voleybolu, yelken, yüzme, bisiklet, basketbol, BMX ve badminton yarışlarına barındırılan ses hizmetlerini başarıyla sağladı.

LOCOG’un canlı test programı öncelikle, oyun sahası, ev sahibi takım alanının önü, arkası gibi mekanlarda yer alan hizmetlerle kilit operasyonel işlemlerin ve fonksiyonların test edilmesine odaklanıyor. Test programı Mayıs 2012 tarihine kadar devam edecek.

Olimpiyat alanında 16 bin 500 telefon dağıtılacak

Cisco’nun Hosted Unified Communications Services (HUCS) platformuna dayalı barındırılan ses hizmeti, 2011 Mayıs ayının sonundan beri uygulanmakta olan Londra 2012 canlı test etkinliklerinde başarılı bir şekilde kullanılıyor.

Açılış töreninden önce 94 LOCOG lokasyonunda ve Londra 2012 Olimpiyat alanında 16 bin 500’den fazla telefon dağıtılarak, tüm organizasyon çapında iletişimleri desteklemek amacıyla “beni takip et” numaraları ile temel bir kapsama sağlanacak.

Konu ile ilgili olarak LOCOG Enformasyon Başkanı Gerry Pennell, “Londra 2012 Oyunları’na hazırlanmak, Organizasyon Komitesi’nin zorlu operasyonel şartlarını karşılayabilmek için ciddi esneklik ve ölçeklenebilirlik gerektiriyor. CISCO teknolojisi ile desteklenen BT, karmaşık ve hızlı hareket eden ortamımızı mükemmel şekilde anlamaya devam ediyor ve Organizasyon Komitesi’nin 2012 oyunlarına kadar ve oyunlar süresince çok kritik olan bir hizmetini sağlamaya odaklanıyor” dedi.

BT Yetkilisi Stuart Hill ise şunları söyledi: “BT networkü, oyunlar sırasında oyunlara ait resim ve TV görüntülerini, milyonlarca çağrı, e-posta ve metinle birlikte taşıyacak. Barındırılan ses hizmetlerimiz, Londra 2012’yi şimdiye kadarki en fazla bağlanılan oyun yapmada LOCOG için mükemmel, çünkü hızlı bir şekilde büyüme becerisini gösteriyorlar – aslında biz de bir günde 1000 kullanıcı kurabiliyor ve başlangıçtan bitişe kadar sorunsuz bir ses hizmeti sunabiliyoruz.”

Cisco İngiltere ve İrlanda Londra 2012 Genel Müdürü Neil Crockett de, “Hizmet, bir faaliyet harcaması modeline dayalı ve Londra 2012 yolculuğunda LOCOG tarafından talep edilen esnekliği, düşük riski ve maliyet kontrolünü sunuyor. Bu açıklama ile Cisco, müşterilerimize bir kez daha, teknolojilerimizi kullanarak hem verimliliği artırıp hem maliyetleri azaltarak işletmelerin, kendilerini dönüştürmelerine nasıl yardım ettiğimizi gösteriyor” ifadelerinde bulundu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun