Bilişim 22 NİSAN 2016 / 13:27

BT Blogger’ları sordu, Oracle yanıtladı

“Oracle Cevaplıyor” etkinliği ile BT Blogger’ları ve Oracle yöneticileri Büyük Veri konusunu etraflıca inceledi, akıllarda olan sorular konuşuldu.

Son zamanlarda tüm dünyada en sıcak konulardan biri haline gelen büyük veri, hemen hemen tüm şirketlerin gündemine girmiş durumda. Blogger’lara özel olarak tasarlanan ve moderatörlüğünü IT Advisor Yayın Yönetmeni İlkay Zaman’ın yaptığı büyük veri toplantısında; “Büyük veriyi BT dünyası olarak yanlış mı algılıyoruz”, “Tipik bir büyük veri projesinde olması gereken bileşenler”, “Büyük veri konseptine kurumların yaklaşımı” gibi sıcak konular üzerinde duruldu.

Toplantıda ayrıca “Büyük veri konusunda değer üretimi başladı mı?”, Oracle’ın yaklaşımları”, “Oracle Big Data Appliance’ın kurumlara katacağı katma değer” gibi konular da ele alındı.
BT Blogger’larından Buğra Parlayan, Emrah Mete, Gökhan Atıl, Gürcan Orhan, Volkan Oban ve Zekeriya Beşiroğlu, BT basın ve blogger’larından Atilla Mede, Bülent Nevres ve Kaan Kaya’nın sorularını Oracle yöneticilerinden Murat Yeşil, Mehmet Gökmen ve Emrah Uysal cevapladı.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun