Bilişim 14 MART 2016 / 11:38

Birleşik Krallık sürücüsüz otomobil için geri sayıma geçti

Birleşik Krallık, 2017 yılında sürücüsüz otomobiilerin test sürüşlerine başlayacağını duyurdu.

Otomobil üreticileri elektrikli ve sürücüsüz otomobil üzerine yatırımlarını hızlandırırken, Birleşik Krallık sürücüsüz otomobillerin 2020 yılında yollardaki yerini alabileceğini duyurdu. Sürücüsüz otomobil sistemlerini ve regülasyonlarını önümüzdeki yıl başlayacak test süreciyle birlikte düzenleyecek olan Krallık, bu süre zarfında gelecek önerilere de açık olduğunu ifade ediyor. 

Reuters'de yer alan habere göre Birleşik Krallık, geçtiğimiz yıl bölgesel çapta başlayan test sürüşlerinin önümüzdeki yıl ülke geneline yayılacağını duyurdu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Finans Bakanı George Osborne, hükümetin sürücüsüz otomobiller konusundaki regülasyon bariyerlerini kaldırmak için hamleler yapacağının altını çiziyor. 

Hali hazırda geçerli olan trafik kuralarının da değişebileceğini ifade eden Osborne, sürücüsüz araçların karışacağı kazalarda suçlu tarafın belirlenmesi konusunda oluşabilecek karışıklıkların da bu süreçte giderilmesini umduklarının belirtiyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun