Bilişim 04 HAZİRAN 2015 / 13:08

Bircom saha hizmetlerini Teknofix'e taşıdı

Bircom, bireylere ve kurumlara yönelik saha hizmetlerini Teknofix çatısı altına taşıdı. Konut ve işyerlerinde ADSL ve fiber internet kurulumunun yanında şirketlerin altyapı, iletişim ve teknoloji ihtiyaçları için de yerinde hizmet veren Teknofix, 80’den fazla nokta ile Türkiye’nin tüm illerinde, ilçe ve köyler dahil faaliyet gösteriyor.40 yılı aşan geçmişi ile Türkiye’nin köklü iletişim şirketleri arasında bulunan Bircom, profesyonel saha hizmetlerini yeni markası Teknofix çatısı altına taşıdı. Teknofix ilk aşamada, konutlarda ve KOBİ’lerde ADSL ve fiber internet kurulumu yapmanın yanı sıra büyük ölçekli şirketlerin iletişim, altyapı ve teknoloji ihtiyaçları için teknik destek ve saha hizmetleri sağlayacak.

Sundukları hizmetler ile ilgili bilgi veren Teknofix Müşteri Deneyimi Yönetimi Direktörü Doğan Yılmaz, 80’den fazla nokta ile Türkiye’nin tüm illerinde, ilçe ve köyler dahil olmak üzere hizmet verdiklerini söyledi. “Türkiye’de ulaşmadığımız hiçbir nokta yok” diye konuşan Yılmaz, “Ülkemizin yaygın hizmet ağlarından birine sahibiz. Telekom operatörleri ve internet servis sağlayıcıları için ADSL ve fiber internet kurulumları gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda, hem evlerde hem de küçük ve orta ölçekli işletmelerde modem kurulumu yapıyoruz ve arıza durumlarında yerinde müdahale ederek çözüm sağlıyoruz. Buna ek olarak, büyük ölçekli kurumsal şirketlerin çok çeşitli iletişim, altyapı ve teknoloji ihtiyaçları için de teknik destek ve saha hizmetleri sağlıyoruz. VoIP Gateway, IP PBX, IP telefon kurulumları, kablolama, IP tabanlı merkezi yayın sistemleri alanında teknik çözümler sağlıyoruz” dedi.

İSS ve Telko operatörlerinin tamamlayıcısı

“İnternet servis sağlayıcıları ve telekom operatörlerinin sunduğu erişim hizmetlerinin kalitesi ve bant genişlikleri her gün artarken, bunların tamamlayıcı unsuru olan saha hizmetlerinin de taleplere uygun şekilde adapte edilmesi gerekiyordu” diye konuşan Doğan Yılmaz şu bilgileri verdi:

“Şu anda ayda 18 binden fazla saha müdahalesi yapıyoruz. Yıl sonuna kadar 200 binden fazla ev ve işyeri ziyareti yapmış olacağız. 2016’da bunu en az 250 bin adet seviyesine getirmek istiyoruz. Aynı dönemde hizmet noktası sayımızı da 200’ün üzerine çıkararak son kullanıcılara daha da yaklaşmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin her yerinde aynı hizmet standartlarını ve kaliteyi sağlayarak hızlı saha müdahalesi yapabilmek anlamında sektörümüzde önemli bir fark yarattık. Üstelik bunu çok büyük adetlerde iş için başarabildik.”
ETİKETLER : Bircom iss Teknofix telko
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun