Bilişim 15 ŞUBAT 2012 / 11:40

Bir kez okunduktan sonra kendini imha eden e-posta göndermenin yolunu öğrenmek ister misiniz?

Okunduktan sonra kendini imha eden e-posta

Tıpkı Görevimiz Tehlike'de olduğu gibi bir kez okunduktan sonra kendini imha eden e-posta göndermenin yolunu öğrenmek istiyorsanız, detayları haberimizde bulabilirsiniz. Bazen bir mesaj gönderirken sadece ilgili kişinin göreceğinden emin olmak yetmez, üstüne bir de mesajın okunduktan sonra kendini imha etmesini isteriz.

Ancak normal e-posta iletişiminde maalesef bunu sağlamanın kesin bir yolu yoktur. Mesaj alıcının e-posta kutusunda kalır, oradan silinse sunucuda bir kopyası kalır, oradan silseniz kim bilir hangi yedekleme kartuşu üzerinde sessizce yaşamaya devam eder.

OneShar.es adlı bir internet servisi, bu ihtiyaca kesin bir çözüm sunmayı vaat ediyor.

Servisin kullanım şekli oldukça basit: Önce siteye gidip "Create One Now" bağlantısını takip ederek 1.000 karaktere kadar mesajınızı yazıyorsunuz. Yazdıktan sonra altta yer alan "Create Link" bağlantısına tıklıyorsunuz. Size bir bağlantı adresi veriliyor. Bu adresi ister e-postayla, ister Facebook üzerinden, ister anında mesajlaşmayla yazdığınız mesajı görmesini istediğiniz kişiye yolluyorsunuz.

İşin güzel tarafı bundan sonra başlıyor. Adresi yolladığınız alıcı bağlantıya tıkladığında mesajınızı okuyor ve mesaj bir kez okunduktan sonra mesaj kendini imha ediyor. Sayfayı tazelemek, başkalarıyla paylaşmak hiçbir işe yaramıyor.Burada iki şeye dikkat etmek lazım: Birincisi, gönderilen adresin ilk olarak doğru kişiye ulaştığından emin olmak zorundasınız. İkincisi, mesajı okuyanın iyi okuması lazım, çünkü dönüp tekrar okumak için ikinci bir şansı olmayacak.

Site sahipleri yazılan tüm mesajların şifrelenmiş halde sunucularda tutulduğunu, bu nedenle mesajı kendileri de dahil kimsenin okuyamadığını ve isteseler de kimseye veremeyeceklerini söylüyorlar.

Siteye OneShar.es adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu arada aynı servisi kullanarak size bu adreste bir sürpriz hazırladık. Bakalım ilk okuyan kim olacak...
YORUMLAR
Bilen Adam 15 ŞUBAT 2012 / 19:51 0 0
Bilgisayar ekranı varolduğundan beri bu konuda çözüm ürettiğini iddia eden bir sürü insan oldu. Ancak ekranda görüntülenen hiçbir mesajın kopyalanmasını engellemek mümkün değildir. Herşeyi engelleseniz bile ekranın fotoğrafının çekilmesini engelleyemezsiniz.
Boş işler bunlar
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun