Bilişim 01 ARALIK 2015 / 17:06

BimSa ve Nebim işbirliklerini genişletti

Dijital dönüşümde yetkili entegratör şirket olan BimSA ve Türkiye’de Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) alanındaki iş uygulamalarıyla kurumların iş süreçlerini destekleyen Nebim işbirliklerinin kapsamını genişletti.

BimSa ve Nebim, genişletilen işbirliği ile e-Fatura konusundaki iş ortaklıklarına 2016 Ocak ayından itibaren 2014 yılı bilançosu 5 milyon lira ve üzeri olan ve internet üzerinden satış yapan mükelleflere zorunlu olacak e-arşiv’i de dahil etti. Buna göre  Nebim V3 ERP uygulamasını kullanan firmalar, BimSA’dan e-arşiv hizmeti alarak e-arşive ERP’leri ile entegre bir şekilde geçiş yapabilecekler.

Konuyu değerlendiren BimSA Grup Satış Müdürü Coşkun Gündoğdu şu açıklamalarda bulundu:

“İki önemli teknolojik partner olan Nebim ve BimSA’nın işbirliği ile Nebim V3 öncesi çoğunlukla birbiri ile ayrı ve manuel yürütülen süreçler bugün Bimsa ve Nebim işbirliği ile tam entegrasyonla yürütülüyor. Bu hizmet ile verilerin birimler arası güvenilir ve hızlı akışını sağlanıyor. Nebim yazılımı kullanan bir müşteri 2016 Ocak ayında zorunlu olacak olan e-arşive kolaylıkla ve hızla geçebilecek. Süreçlerinin tamamını elektronik ortama geçirecek firmanın kağıtla bir ilişkisi kalmayacak. Birçok rakibinden farklı olarak BimSA, özel entegretör firma olduğu için 10 yıl e-arşiv hizmetinde fatura saklamayı garanti edebiliyor. Özellikle, e-arşiv’e konu içeriğin kurumsal bilgi olmasından dolayı e-arşivde güvenilir bir firmadan hizmet almak çok önemlidir. E-Arşivde Uygulama geliştirme, İşletim ve Operasyon hizmetlerinin hepsinin tek sahibi olarak hizmet veren güvenilir bir firmadan hizmet almak çok önemlidir. BimSA bu özellikleri ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yetkilendirilen özel entegratör firmalar arasında bir adım önde.”
ETİKETLER : BimSA ERP Nebim
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun