Bilişim 13 EKİM 2014 / 10:38

Bilişimde Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu

30 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen ICT Summit Now Bilişim Zirvesi kapsamında düzenlenen “ICT Summit NOW DESIGN Awards” yarışmasında ödüller düzenlenen törenle sahiplerini buldu.30 Eylül - 1 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen ICT Summit Now Bilişim Zirvesi etkinliği kapsamında düzenlenen “ICT Summit NOW DESIGN Awards” ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.

ICT Summit NOW DESIGN Awards, Türkiye ya da yurtdışı merkezli, ancak Türkiye’de hali hazırda teknoloji alanında faaliyet gösteren ve satış gerçekleştiren şirketlerinin ürünlerini yarıştırmak üzere bu yıl ilk kez düzenlendi. Yarışma, üstün tasarımlı ürünleri ödüllendirmeyi ve teknolojik ilerlemenin gözlemlenmesi adına ideal bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Seçici Kurul ve Halk Oylamasıyla Kazananlar Belirlendi

Yarışmada kazananlar seçici kurul ve halk oylamasıyla belirlendi. ICT Summit NOW DESIGN Awards seçici kurulunda Akut Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki, Digital Türkiye Genel Koordinatörü Behçet Envarlı, TÜTED Başkanı Dilek Ataman Bağdatlıoğlu, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu, Turkcell Global Bilgi Etkileşim Tasarımı Ofisi Yöneticisi Dr. Akgün Tokatlı, Fasiyal Plastik Cerrah Dr. Mustafa Ali Yanık, TÜBİDER Başkanı Dr. Ragıp Başbuğ, İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Erdem Özel, Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır, M2S Marketing To Sales Genel Müdürü Özlem Unan ve Hayvan Hakları Federasyonu Onur Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mirat Gürolgibi farklı uzmanlıkları olan değerli isimler yer aldı.Yarışmanın halk oylaması bölümü, Facebook üzerinden sağlanan özel uygulama yardımıyla 6 bin 500’e yakın kişinin katılımıyla gerçekleşti. Yarışmaya katılan ürünler “Yazılım Arayüz Tasarımı” ve “Donanım Tasarımı” olmak üzere iki ana kategori ve bu kategorilere ait alt kategorilerde değerlendirildi. Değerlendirme kriterleri arasında tema, inovasyon, ihracat potansiyeli, estetik, işlevsellik, güvenlik ve sürdürülebilirlik gibi başlıklar yer aldı. ICT Summit NOW DESIGN Awards’da kategori bazında ödül alan şirketler ve ürünler şöyle sıralandı:

Yılın POS Networking Ürünü: Credowork
Yılın Bluetooth Kulaklığı: GN Netcom
Yılın Monitörü: Asus
Yılın Masaüstü Oyun Bilgisayarı: Quadro
Yılın Biometrik Kontrol Ekipmanı: Proline
Yılın Mobil Telefonu: Escort
Yılın Akıllı Mobil Ürünü: Quadro
Yılın Dış Ortam Router Ürünü: Simet
Yılın Kablosuz Ağ Genişletici Ürünü: ZyXEL
Yılın Depolama Ürünü: ZyXEL
Yılın Yazılım Arayüzü: Kaspersky
Yılın Saha Otomasyon Yazılımı: Atos
Yılın Ödeme Sistemleri Yazılımı: Cordis
Yılın Kamu Faydası Yazılımı: Havelsan
Yılın Türk Oyun Yazılımı: Hrika çözümler
Yılın Türk Güvenlik Yazılımı: Logo Siber Güvenlik
Yılın B2B Ticaret Sitesi: Medyasoft
Yılın e-ticaret Platformu: Pikare
Yılın Sigortacılık Yazılımı: Softech
Yılın Mobil Uygulaması: Taksibul
Yılın Teknik Destek Platformu: Teknobadi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun