Bilişim 10 NİSAN 2012 / 16:57

Bilişim sektörünün referans kaynağı Bilişim 500'e başvurular başladı

Şirket sıralamalarının yanı sıra pazar büyüklüğüne ilişkin veri ve analizlerle zenginleşen "İlk 500 Bilişim Şirketi" araştırması, İnterpromedya tarafından bu yıl 13. kez düzenlenirken donanım, yazılım ve hizmet alanında pastadan alınan payların nasıl yönlendiğini ve sonuç olarak Türkiye'nin bilişim alanındaki gelişmesini ortaya koyacak.İlk kez bu yıl şirket tipine göre düzenlenecek olan ve dokuz temel kategoride toplanan araştırmaya göre, şirketleri öncelikle Türkiye merkezli üretici, Türkiye dışı merkezli üreticinin Türkiye temsilcisi, sistem entegratörü, hizmet sağlayıcı, telekom, dağıtıcı, perakende zinciri, bayi ve e-ticaret kategorilerinde ele alacak. Şirketler ayrıca donanım, yazılım ve hizmet gelirlerine göre de sıralanacak. Öte yandan sunulan tüm ürün ve hizmetler alt kategoriler halinde ele alınacak ve buna göre de sıralamalar oluşturulacak.

CEO Anketi, üst düzeyin beklentilerini ortaya koyacak

Bilişim 500'ün bu yılki öne çıkan başlıklarından bir tanesi de "CEO Anketi" olacak. Buna göre Türkiye çapında Bilişim 500 araştırmasında yer alacak şirketlerin CEO'sunun katılması beklenen anketten ekonomik beklentiler ve yatırım hedefleri konusunda da önemli bilgi sağlanacak.

Anket yöntemiyle toplanan veriler ve takip sürecinin ardından, İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde basılacak olan araştırma, yurtdışında fuarlarda ve çeşitli etkinliklerde paylaşılarak, yabancı ülkelerin Türkiye bilişim pazarı ve Türk şirketleriyle ilgili ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlayacak.

Son başvuru tarihi 4 Mayıs 2012 olarak açıklanan etkinliğe yenilenen yüzü ve yeni sıralama yöntemiyle hazırlanan araştırmaya başvurular bu adres üzerinden form doldurularak yapılıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun