Bilişim 12 KASIM 2014 / 13:53

Bilgisayar korsanlarının yeni hedefi lüks oteller

“Darkhotel” bilgisayar korsanları Japonya, Çin ve Rusya arasında seyahat eden üst düzey yöneticileri hedef alarak Google, Facebook ve Yahoo hesaplarını çaldı.Rus güvenlik şirketi Kaspersky Lab Asya'da lüks otelleri ziyaret eden yöneticilerin ortak kablosuz ağ üzerinden kötü amaçlı yazılıma maruz kaldıklarını keşfetti.

Kaspersky ayrıca hackerların, mağdurların nerede kaldıklarını ve nereleri ziyaret edeceklerini büyük ihtimalle önceden bildiklerini de belirtti.

İsimler açıkça belirtilmese de listenin içinde CEO'lar, üst düzey başkan yardımcıları, satış ve pazarlama müdürleri ve üst düzey araştırma ve geliştirme personelleri de bulunuyor.

Otelin kablosuz ağına bağlanır bağlanmaz, hedef kişilerin karşısına GoogleToolbar, Adobe Flash ve Windows Messenger gibi popüler yazılımların güncellemelerini yüklemelerini isteyen bir pencere açılıyor. İndirmek için izin verildiğinde, cihazlardaki veriler ele geçiriliyor.
ETİKETLER : kaspersky
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun