Bilişim 23 KASIM 2011 / 14:25

Bilgisayar destekli tasarımın geleceği Paris'te aydınlandı

Bilgisayar destekli tasarımın geleceği Paris'te aydınlandı

Dassault Systèmes 22-23 Kasım tarihleri arasında Paris’te düzenlenen European Customer Forum 2011 etkinliğinde tasarımın geleceğine dair vizyonunu paylaştı. Levent Daşkıran / Paris“Yarattığımız sanal evrenler üzerinde oluşturduğumuz gerçekçi simülasyonlarla, hayata ve çevreye daha uyumlu ürünler tasarlamanızı sağlayacak bir platform oluşturmak için yola çıktık. Bu yalnızca ürün yaşam döngüsüyle sınırlı olmayan, ürünün yaşam içindeki rolünü, işlevini ve çevreye olan etkisini de kapsayan geniş bir kavram. Ortaya koyduğumuz çözümlerle doğa, yaşam ve ürün arasındaki uyumlu birlikteliği daha net anlamak ve gerçekçi bir şekilde simülasyonlarımıza yansıtmak istiyoruz.”

Dassault Systèmes CEO’su Bernard Charlès’ın bu sözleri, bilgisayar destekli tasarım ve simülasyon konusunda dünyanın önde gelen yazılım şirketleri arasında yer alan Dassault Systèmes’in önümüzdeki döneme dair vizyonunu özetleyen sözler.

Bernard Charlès vizyoner bir yönetici ve sahip olduğu vizyonu şirkete de yansıtmak istiyor. “Zaten mevcut olanı biraz daha geliştirerek istediğimiz sonuçlara ulaşamayız” diyor Charlès. “Ancak yepyeni şeyler ortaya koyabilenler, ürünlerini yaşamın doğal bir uzantısı gibi tasarlayanlar, birçok farklı disiplinden ve bakış açısından beslenerek ortak aklı özümseyebilenler başarıya ulaşırlar. Biz bu platformu sunmak için çalışıyoruz.”

22-23 Kasım tarihleri arasında Paris’te düzenlenen ve bizzat katıldığımız European Customer Forum 2011 oturumlarında bu vizyonun uzantılarını da görme şansı yakaladık.

Etkinliğe dair izlenimlerimizi önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun