Bilişim 25 ŞUBAT 2015 / 11:12

Bilgi ve doküman yönetiminde başarı e-dönüşümden geçiyor

Canon'un Platin sponsorluğunda düzenlenen "Bilgi Doküman ve Yönetim Platformu" İstanbul'da gerçekleşti. Platformda bilgi ve doküman yönetimindeki yeni trendler, şirketlerin dijital dönüşüm sayesinde elde kazanımlar ve geçiş sürecinde karşılaşılan zorluklar irdelendi. 24 Şubat Salı günü İstanbul Dedeman Otel'de gerçekleşen "Bilgi Doküman ve Yönetim Platformu" farklı sektörlerden bir çok temsilcinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Canon'un sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte bilgi ve doküman yönetimi konusundaki yeni eğilimler, şirketlerin kağıttan dijital ortama geçişleri sırasında karşılaştıkları zorluklar, elde ettikleri kazanımlar ve sektör hakkında birçok konu masaya yatırıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilişim Zirvesi Başkanı Murat Göçe, konuşmasında bilgi ve doküman yönetimi süreçlerinde yaşanan dijital dönüşümü ve bu alandaki yeni trendlerden söz etti. Öğlen öncesindeki oturumlarda e-dönüşüm başarı öyküleri, e-dönüşüm süreçlerinde yaşanan sorunlar ve güvenlik problemleri irdelenirken, doküman yönetimde son dönemde kullanılmaya başlanan yapay zeka gibi yeni trendler masaya yatırıldı. Günün ilk panelinde bilgi ve doküman yönetimi sistemlerinde yeni ihtiyaçlar ve yönetilebilir akıllı sistemler irdelendi.

Öğleden sonra gerçekleştirilen oturumlarda günümüzde doküman ve süreç yönetim modelleri ve e-dönüşümün yeşil bilişime olan katkılarına ışık tutuldu. Günün kapanış panelinde ise şirketlerin etkin bilgi yönetimlerinin iş süreçlerine kattığı akıcılık ve çeviklik irdelenirken, müşteri memnuniyetini artırmanın yolunun e-dönüşümden geçtiğinin altı çizildi.