Bilişim 09 OCAK 2013 / 11:47

BIC Angel Investment'in melekleri girişimcilere para yağdıracak

Melekler girişimcilere para yağdıracak

Dr. Joachim Behrendt tarafından kurulan BIC Angel Investments, 1 milyon dolarlık yatırım hedefiyle çalışmalarına başladı.BIC Angel Investments, girişimcilere ihtiyaç duydukları maddi kaynağın yanı sıra finans, muhasebe, yönetim, iş stratejileri, BT ve e-ticaret çözümleri, insan kaynakları, dijital ajans hizmetleri, sosyal medya yönetimi, halkla ilişkiler gibi profesyonel hizmetleri de sağlayacak.

2013 yılında 5 projeye yatırım yapmayı planlayan BIC Angel Investments elektronik ticaret, mobil çözümler, sosyal medya ve BT projelerine destek vermeyi hedefliyor. Her proje için yatırım miktarı 50 bin ile 200 bin dolar arasında değişecek.

Nexum Boğaziçi, Nexum Creative, BIC Behrendt International Consulting gibi Türkiye’de ve dünyada başarılara imza atan şirketlerin kurucusu olan Dr. Joachim Behrendt, 2011 yılından beri Boğaziçi Üniversitesinde “Girişimcilik” alanında dersler veriyor. Galata Business Angels üyesi olan Joachim Behrendt, BIC Angel Investments ile bu zamana kadar edindiği akademik ve uygulamaya dayanan bilgi ve deneyimlerini girişimcilere aktarmayı hedefliyor.

Girişimciye her alanda profesyonel destek

Araştırmalara göre yeni kurulan şirketlerin başarısızlıkla sonuçlanmasının temel nedenleri arasında yönetim deneyiminin ve pazar bilgisinin eksikliğinin yer aldığını ifade eden Joachim Behrendt, BIC Angel Investments şirketinin diğer melek yatırımcı şirketlerden farklı olarak girişimcilere finans, muhasebe, denetim gibi idari hizmetlerle kurumsallaşmalarına ve yapılandırılmalarına katkıda bulunacağını söyledi.

Joachim Behrendt, BIC Angel Investments olarak yalnızca gerekli maddi kaynağı sağlamakla yetinmeyeceklerini, girişimcilerin iş stratejilerini geliştirmek ve uygulamak için pazarlama, BT desteği, sosyal medya yönetimi ve halkla ilişkiler gibi profesyonel hizmetlerden de faydalanabileceklerini belirtti.

Behrendt yatırım yapacakları girişimlerde icra yetkisi olmayan bir yönetici olarak aktif rol almalarının yapılacak yatırımlara değer katacağının da altını çizdi.

Türkiye’de meleklerin sayısı artıyor

Elektronik ticaret, mobil çözümler, sosyal medya ve BT projelerinde Türkiye’yi hızlı ve başarılı büyüyen bir pazar olarak değerlendiren Behrendt, son zamanlarda uluslararası girişim sermayesi fonlarının da Türkiye’ye girmesinin bu tespitini destekler nitelikte olduğunu belirtti.

Behrendt ayrıca melek yatırımcılık ekosisteminin gün geçtikçe geliştiğini, akademik ve pratik bilgilerle donatılmış yeni yatırımcılar ve gelen teşviklerle birlikte sektörün önümüzdeki yıllarda katlanarak büyüyeceğini söyledi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun