Bilişim 05 TEMMUZ 2013 / 14:47

Belediyelere buluta geçiyor

Türk Telekom, BuluTT Belbil ürünüyle Türkiye’nin e-devlet dönüşüm sürecine de destek olmayı amaçladığını açıkladı.Türk Telekom’un bulut bilişim teknolojisi üzerinden belediyelere özel geliştirdiği Belbil uygulaması; belediyenin ihtiyacı olan her türlü coğrafi ve yönetimsel bilgi sistemi ile vatandaş ilişkileri yönetimi, karar destek uygulamaları ile mobil belediyecilik uygulamalarını içeriyor.

BuluTT Belbil ürününü kullanan Bingöl, Göynük (Bolu), Kozlu (Zonguldak), Aziziye (Erzurum), Kadınhanı (Konya), Terme (Samsun), Suluova (Amasya), ve Erbaa (Tokat) Belediyeleri, bulut bilişim teknolojisi ile ihtiyaçları olan her türlü sisteme Türk Telekom erişim garantisi ve veri güvenliği ile ulaşıyor.

BuluTT Belbil uygulamasıyla hem belediyeler, hem de belediyelerden hizmet alanlar önemli kazanımlar elde ediyor. Küçük büyük ayrımı olmaksızın tüm belediyeler ön yatırımsız, nitelikli, standart ve katma değeri yüksek bilgi teknolojileri hizmetlerini kullanabiliyor ve vatandaşlara ileri teknolojiye dayalı, birebir ve etkileşimli hizmetler sunuyor.

BuluTT Belbil Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkı sağlıyor

Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, Türkiye’nin bilgi toplumuna geçiş yolunda attığı önemli bir adım olan e-devlet dönüşümüne Belbil uygulaması ile destek olduklarını söyleyerek, şu bilgileri veriyor:
“E-devlet ile yerel yönetimlerin vatandaşlara ve işletmelere daha fazla hizmeti, daha etkin ve verimli bir şekilde sunması sağlanıyor. Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda üyesi olmaya hazırlandığı Avrupa Birliği’nin tanımladığı standartları yakalayarak daha etkin bir devlet, bilgiye daha kolay ulaşan vatandaşlar, rekabet güçleri artmış işletmeler hedefine ulaşması, Türkiye’nin Avrupa ülkeleri seviyesine hızla erişmesini sağlayacaktır. Hem ülkemizin refah düzeyinde sağlayacağı fayda hem de vatandaşlar nezdinde yarattığı rahatlık ve kolaylık ile “BuluTT Belbil” ürünümüz bu dönüşüm sürecine hızlı bir geçiş sağlayarak, yaratacağı katma değer ile ülkemize de fayda sağlayacaktır.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun