Bilişim 19 EYLÜL 2011 / 15:51

Başarı Mobile, "indiroid" adını verdiği yasal Android uygulama portalını hizmete sundu

Android işletim sistemli cihaz kullanıcılarına içerik sunmak için geliştirilen indiroid,  Türkiye’de hizmet vermeye başladı. Tamamen Türk yazılımcıları tarafından geliştirilen indiroid, yüzlerce uygulama, oyun, video ve duvar kâğıdı ile binlerce müzik dosyasını Türk kullanıcılarına yasal olarak ulaştırıyor. Kullanıcıların http://m.indiroid.com wap adresinden ve http://www.indiroid.com web adresinden veya kendi özel uygulaması üzerinden erişebilecekleri indiroid, geniş ücretsiz içerik yelpazesiyle Android cihazlarının uygulama ihtiyacına cevap veriyor. Ücretsiz içeriklerle beraber yüksek kaliteli ücretli içerikleri de bünyesinde barındıran indiroid, kolay ödeme seçenekleriyle de öne çıkıyor.

Başarı Mobile tarafından geliştirilen indiroid, Türkiye'deki GSM operatörlerinin servisleri üzerinden ve kredi kartıyla ödeme seçeneklerini kullanıcılara sunuyor. Kullanıcıların kendi kullanıcı adı ve şifrelerini oluşturarak giriş yapabilecekleri indiroid, kullanıcı bilgilerini en yüksek güvenlik seviyesinde saklıyor ve güvenli içerik alışverişine imkân tanıyor. Türkiye’nin Türk yazılımcılar tarafından geliştiren tek Android içerik mağazası olan indiroid, her markadan her Android cihaza destek ve hizmet verebiliyor.

Türkiye’de tamamen yasal olarak faaliyet gösteren indiroid’e, herhangi bir ‘ROM kırma işlemi’ uygulanmadan erişmek ve uygulama indirmek mümkün. Bu sayede cihazların garanti kapsamından çıkması da önlenmiş oluyor. Bu özelliğiyle Türkiye’deki ‘akıllı telefon’ pazarında önemli bir boşluğu dolduran indiroid, Android işletim sistemine sahip cep telefonları ve tabletlerin işlevlerini hakkıyla yerine getirmesine katkı sağlarken, yasal telefon satışlarına olumlu etki yaparak sektör temsilcilerinin de takdirini kazanıyor.

MobilMP3 ile binlerce şarkı cebinizde

Başarı Mobile, Ağustos 2011 itibariyle kullanıcılarına MobilMP3 adı altında geliştirdiği dijital müzik servisi hizmetini de indiroid ile birlikte sunmaya başladığını duyurdu. MobilMP3 müzik platformu ile kullanıcılar 130 bini aşkın lisanslı müzik eseri arasından diledikleri şarkıyı yasal olarak Android cihazlarına indirebilecekler.

MobilMP3 üzerinden müzik satın almak hızlı ve güvenilir bir kanal yoluyla ilerliyor. Kullanıcılar SMS ile Android cihazlara istedikleri içerikleri tekil olarak indirebiliyorlar. Bu servisten yararlanmak için yapılması gereken şey indiroid vasıtasıyla sevdiğiniz sanatçıların eserlerini indirip dinlemeye başlamak.

Samsung e-kitap uygulaması da indiroid içinde

Başarı Mobile, Android işletim sistemli cihaz kullanıcıları için yeni bir e-kitap uygulaması olan Samsung e-Kitap uygulamasını da indiroid içerisinde sunmaya başladı. Yüzlerce kitaptan oluşan arşivi ile kullanıcılarının kitap ihtiyacını karşılayan Samsung e-Kitap, Pusula Yayıncılık’ın Kitapyum altyapısı ve içerik yönetim sistemi esas alınarak Samsung’un bünyesinde Başarı Mobile mühendisleri tarafından geliştirildi.

Türkiye dışında, Android Market’in açık olmadığı Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine de hizmet vermek ve Türk yazılımcılarının bu başarısını çevre ülkelere de yaymak için gün sayan indiroid için Başarı Mobile gerekli anlaşmaları sağlamış durumda.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun