Bilişim 14 EYLÜL 2011 / 14:20

Bankacılık Cardist'te mobil platformla bir araya geliyor

Kart ve ödeme teknolojilerinde Türkiye ve çevre ülkeleri kapsayan tek organizasyon olan Cardist, 1 – 3 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. Etkinlik kart ve akıllı teknolojileri etkin kullanan bankacılık, finans, mobil iletişim telekomünikasyon, BT gibi sektörleri bir araya getiriyor. Cardist 2011, bu yıl mobil tabanlı uygulamaların tanıtılacağı, konuyla ilgili tartışma platformları ve sunumların yapılacağı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Tüm dünyadan banka, finans ve kart sektöründeki önemli isimler fuar kapsamındaki Cardist Zirvesi’ne katılmak üzere İstanbul’a geliyor.

Tüm dünyada bankacılık ve mobil platformlardaki en son proje ve eğilimlerin konuşulacağı ve ürün tanıtımlarının gerçekleşeceği Cardist 2011, Türkiye’nin bu alandaki öncü konumunu öncelikle çevre ülkelere ve dünyaya duyurmaya yönelik misyonuyla 1-3 Kasım tarihleri arasında kapılarını 4. kez açmaya hazırlanıyor.

Sektörün ileri gelenlerini bir araya getirerek son teknolojilerin ve trendlerin paylaşılacağı Cardist, Türkiye’nin sektördeki gücünü ve bölgesel liderliğini ortaya koyan önemli bir platform olarak öne çıkıyor.

NFC (Yakın Alan İletişimi) tabanlı uygulamalar Cardist’te

[caption id="attachment_34487" align="alignleft" width="254" caption=" NTSR Fuarcılık Fuarlar Grup Direktörü Oral Barkay"][/caption]

Cardist 2011, NFC tabanlı uygulamaların tanıtılacağı, bu konuda tartışma platformlarının ve sunumların yer alacağı bir dizi etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Cardist’i düzenleyen NTSR Fuarcılık Fuarlar Grup Direktörü Oral Barkay, 2011’in ödeme sistemleri açısından yeniliklerle dolu olduğunu, mobil uygulamaların desteği ile yeni ürün ve hizmetlerin yaygınlaştırılacağı bir yıl olmasının beklendiğini belirtti.

Barkay, bu konuda dünyadaki ilk ticari lansmanları gerçekleştiren Türkiye’nin bu uygulamaların tanıtılması, yeni iş birlikteliklerinin geliştirilmesi ve ticaret hacmine olumlu katkıda bulunulması amacıyla, Cardist’in ana temasını bu yıl “Bankacılık Mobil Platform ile Buluşuyor” olarak belirlediklerini söyledi.

BKM ve Turkcell tarafından destekleniyor

Bankacılık ve mobil ödeme sistemleri gibi iki büyük sektörün ve bu sektörlere ait uygulamaların bir araya gelmesiyle önemi daha da artan Cardist 2011’in Ana Sponsoru BKM (Bankalararası Kart Merkezi), Mobil Finansal Servisler Platform Sponsoru Turkcell ve Oturum Sponsoru da dünyanın ilk NFC projelerinden birini hayata geçiren Smartsoft oldu.

Smartwards 2011, Cardist’te sahiplerini bulacak

Smartwards ile Cardist, inovatif çözümler sunan firmalarla kart ve akıllı teknolojiler alanına katkı sağlayan birey ve kurumları bu sene de onurlandırmaya devam ediyor. Smartwards, ödeme sistemleri sektörünün en prestijli ödülü olarak bu yıl en başarılı proje, uygulama ve çözümleri taçlandıracak.

Ödeme sistemlerinin geleceği tartışılıyor

Cardist Zirvesi, “Bankacılık Mobil Platform ile Buluşuyor” teması çerçevesinde bu iki teknolojinin fikir liderleri ve interaktif panel konuşmacılarını, ödeme sistemlerinin geleceğini tartışmak üzere ağırlayacak. Başkanlığını Payments Cards&Mobile Yayıncısı ve Mobil Ödeme Danışmanlığı Şirket Direktörü Alexander Rolfe’un üstlendiği zirveye 30’un üzerinde yönetici konuşmacı olarak katılacak. “Mobil uygulamalar: SIM endüstrisinin güvenli bir mobil uygulama kültürü oluşturmadaki rolü”, ”Ön ödemeli mi faturalı mı? Bölgesel kartlardaki fırsatlar- Balkanlar’da kart ve elektronik ödemelerdeki gelişmeler-” ve “Mobil platform para ile buluştuğunda…” zirvenin konu başlıklarından bazıları arasında yer alıyor.

Nakitsiz ülke hedefleri doğrultusunda önemli potansiyele ve Pazar hacmine sahip telekom, bankacılık, toplu taşıma ve perakende projelerinin, klasik ödeme sistemlerine entegrasyonu ise ‘’Ödeme Sistemlerinin Geleceği’’ panelinde, Turkcell Mobil Finansal Servisler Birim Yöneticisi Ali Salcı, BKM İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Celal Cündoğlu, Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Reha Emekli, Smartsoft Ürün ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Özgür Altuntaş tarafından masaya yatırılacak.

İlgili sektörlerden yerli ve yabancı birçok firma, kurum ve kuruluşun katılımıyla Cardist, 2011’de de sektörün trendlerini belirlemeye devam edecek.

Detaylı bilgi için Cardist internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun