Bilişim 25 TEMMUZ 2012 / 08:55

Bakanlıklardan Zirve'ye tam destek

Avrasya bölgesinin iş ve teknoloji dünyasını İstanbul'da buluşturmaya hazırlanan Bilişim Zirvesi; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, AB Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan tam destek aldı.Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Avrupa Telekom Operatörleri Birliği (ETNO), Güney Asya-Orta Doğu-Kuzey Afrika Telekom Konseyi (SAMENA) gibi kurumların yanı sıra ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarının da desteklediği Zirve, teknolojinin iş ve toplumsal yaşamı bir sonraki adımda nasıl şekillendireceğine ışık tutacak.

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12, bu yıl Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, AB Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) destekleriyle düzenleniyor. Vodafone'un ana sponsorluğundaki Zirve, çeşitli Avrasya ülkelerinden katılımcıları İstanbul'da buluşturup iş konuşturmaya hazırlanıyor. Düzenlendiği son 12 yılda pek çok yeni iş birliği ve yatırım kararlarının alınmasına zemin hazırlayan Zirve, Avrasya'nın en etkili iş ve teknoloji platformu olma iddiası taşıyor.

"Kutsal Ekonomi" kitabı ile büyük tartışmalara yol açarak kitleleri peşinden sürükleyen Araştırmacı, Yazar ve Düşünür Charles Eisenstein'ın da konuşmacı olacağı Zirve, Alcatel-Lucent Bell Laboratuvarları Başkanı Dr. Jeong-Hoon Kim, IBM Zürih Araştırma Laboratuvarı Direktörü ve Yazılım Araştırmaları Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Matthias Kaiserwerth ve Samsung Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı Bum-Coo Cho'yu kürsüye çıkaracak. Zirve'nin öne çıkan başlıkları arasında akıllı şehir İstanbul, bulut bilişim, büyük veri, dijital oyun, e-sağlık/m-sağlık, e-ticaret/m-ticaret, fatih projesi, finans, mobilişim, pazarlama ve sosyal medya, savunmada bilişim, telekom, ulusal bilgi güvenliği ve siber savaşlar yer alırken, teknoloji sunumları, buluşturma ve eşleştirme toplantıları ve uygulama seminerleri de bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun