Bilişim 06 HAZİRAN 2016 / 14:31

AWS IoT düğmesiyle geliyor

Amazon Dash butonlarının Nesnelerin İnterneti konseptiyle buluştuğu versiyonu AWS IoT Button adını taşıyor.

Amazon geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Dash butonlarını Nesnelerin İnterneti (IoT) konsepti ile birleştiriyor. Kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen bu teknoloji artık sadece alışveriş amaçlı kullanılmayacak. Buton, Nesnelerin İnterneti konsepti çerçevesinde geliştirilen cihazların kontrolünde de kullanılacak.

AWS IoT Button; ürün saymak, telefonda arama yapmak veya mesaj göndermek, garaj kapısı açmak, bir görevi başlatmak ya da durdurmak veya bir servise komut iletmek amacıyla kullanılabiliyor. AWS IoT Button ile Uber’den araç çağırılabiliyor, Philips Hue ampül çalıştırılabiliyor veya Netflix kontrol edilebiliyor. Slack, Twitter ve Facebook API’ları ile de çalışan butonlar ile kullanıcılar ailelerine veya arkadaşlarına mesajları da otomatik olarak iletebiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun