Bilişim 07 EYLÜL 2011 / 15:37

Avrupa ile yarışmaya hazır olun: Lenovo Do Tour başlıyor!

Avrupa ile yarışmaya hazırlanın: Lenovo Do Tour başlıyor

Yarışmaya katılan ve hayallerini gerçeğe dönüştüren yetenekler, birbirinden güzel Lenovo ürünleri ve Pekin tatili kazanma şansını yakalayacaklar. Lenovo, Türkiye'nin de dahil olduğu Avrupa’daki dokuz ülkede yeni konsepti “For Those Who Do”ya paralel çevrimiçi bir yarışma başlatıyor. Yarışmada Lenovo “Do-er” ını arayacak (ed: ne garip bir ifade, 'hayal mimarı' falan mı desek?). Yarışma kapsamında hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen, yenilikçi ve ilham veren yetenekler birbiriyle yarışacak. Rekabet tüm Avrupa ülkelerinde eş zamanlı yürütülecek.

Yarışmacılar çevre, eğitim, sağlık ve spor, teknoloji, eğlence, sanat ve tasarım, performans ve hız, sosyal sorumluluk ve Lenovo olmak üzere dokuz farklı kategoride yeteneklerini sergileme ve destek toplama hakkına sahip olacak.

Lenovo’nın ödüllerini kazanmak isteyenler ilgili kategoride yarışmak için yeteneklerini sergileyen fotoğraf, video veya yazıyı www.lenovodotour.com sitesine yükleyecek. Dileyenler yarışmaya en fazla üç farklı kategoride katılarak kazanma şansını artırabilecek.

Ekim sonunda sona erecek yarışmada her kategorinin birincisi halk oyları sonunda belirlenecek ve muhteşem Lenovo IdeaPad K1 tablet bilgisayarın sahibi olacak.

Yarışmanın en heyecanlı kısmı ise ülkelerin birincilerinin Avrupa ülkelerindeki diğer adaylarla rekabeti olacak. Büyük finaldeki adaylardan halk ve jürinin oylarıyla belirlenecek 2 kişi, 1 haftalık Pekin gezisi kazanacak.