Bilişim 05 ŞUBAT 2015 / 13:34

Autodesk imalat sektörüne yönelik çözümlerini sundu

Autodesk’in, Türkiye’deki iş ortağı, Altar Teknoloji, 20 Ocak 2015 Salı günü Hilton İstanbul Kozyatağı Otel’de gerçekleştirdiği etkinlikle, Autodesk’in imalat sektörüne yönelik çözümlerini kullanıcılara sundu.“Autodesk Sayısal Modelleme Günü” adlı etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren Autodesk İmalat Sektörü İş Geliştirme Koordinatörü Emin Cenal, sektörü yakından ilgilendiren dijital tasarım ve imalat çözümlerini yeni bir “Sanayi Devrimi’ne” benzeterek, Autodesk’in bu alandaki çözümlerini izleyenlere tanıttı. 3B katı ve montaj modelleme ile otomatik teknik resim üretimi çözümü Autodesk Inventor ve Autodesk Fusion 360 ürünlerinin öne çıktığı toplantı, imalat sektörü hissedarlarının sektörün geleceğine dair görüşlerin bildirildiği bir etkinlik olarak kaldı. Bulut-tabanlı Autodesk Fusion 360, 3 boyutlu endüstriyel ve mekanik tasarım, işbirliği ve imalat çözümlerini tek bir paket içerisinde sunabildiği belirtiliyor.
Etkinliğin ev sahipliğini yapan Altar Teknoloji Satış Direktörü Bülent Görücü yaptığı konuşmada, “Bu ürünler ‘her yerde ve her zaman’ tasarım anlayışını gerçeğe dönüştürüyor. Mekanik ve endüstriyel ürün tasarımcılarına, iş yapma şekillerini baştan aşağı değiştiren bir esneklik ve tasarım gücü sağlıyor” şeklinde konuştu.

Yeni çözümler nasıl değerlendiriliyor

Etkinliğe katılan Autodesk Türkiye iş ortakları, kendi deneyimleriyle yeni teknolojilerin iş hayatlarına olan etkisini değerlendirdi. Punto Mühendislik Genel Müdürü Dr. Ertuğrul Başeşme, Autodesk’in Sayısal Modelleme teknolojisinin bir parçası olan simülasyon çözümlerinin sunduğu akışkanlar analizi özelliğine odaklanarak, bu teknolojinin iş ve gündelik hayatı kolaylaştıran bir yenilik olduğunu vurguladı. Uzun yıllar Ford Otosan İnönü Fabrikası İmalat Mühendisliği Bölümü Ekip Lideri olarak çalışan, emekliliği ile kendi danışmanlık şirketini kuran Hüseyin Yaşar Asa ise, Autodesk Inventor ile tasarım sürecinde sınıflandırma, isimlendirme, yönetme gibi konuların nasıl standartlaştırılabildiğini anlattı.
ETİKETLER : autodesk
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun