Bilişim 12 AĞUSTOS 2014 / 09:26

Asus'un yeni ekran kartı piyasada

ASUS, NVIDIA GeForce GTX 750Ti grafik işlemci bulunduran, geliştirdiği yeni ekran kartı Strix GTX 750Ti OC'yi tanıttı.

Strix, ASUS'un yeni oyun donanımı serisinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Strix, oyuncunun en küçük hareketleri algılayarak duruma göre tepki verebilmesini sağlayan bir tepkimeye sahip.

Yeni ekran kartı,kullanıcıların oyunlarda oyunlarda daha soğuk, daha sessiz ve daha hızlı performans için DirectCU II, oyun esnasında mutlak sessizlik ve Blu-ray filmler seyrederken arka plan gürültüsüyle rahatsız olmamaları için ise 0dB soğutma teknolojisi gibi özelliklere sahip.

Yeni çözüm ayrıca daha fazla dayanıklılık ve soğutma için ASUS'un “Super Alloy Power” bileşenler olan hız aşımı sağlama ve çevrimiçi akış aracı “GPU Tweak” gibi özellikleri de barındırıyor.

2GB hızında GDDR5 video belleğe sahip Strix GTX 750Ti OC, 1202MHz hıza çıkarılabiliyor.

Daha verimli performans

Strix GTX 750Ti OC, ASUS’un DirectCU II soğutma teknolojisi ile donatıldı. Bu yeni tasarım ile 6 mm'lik bakır soğutma boruları kartın grafik işlemcisine doğrudan temas ederek ısının daha hızlı ve verimli bir biçimde dağıtımını gerçekleştirebiliyor. Yeni karttaki referansa kıyasla yüzde 190 daha geniş ısı dağılım alanına sahip radyatör, Strix GTX 750Ti OC'nin yüzde 30 daha soğuk ve 3 kat daha sessiz çalışmasını sağlayarak düşük gürültü ile oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi vaat ediyor.

Strix GTX 750Ti OC 1920 x 1080 piksel HD çözünürlükte ve 50°C'ye varan ortam sıcaklığında oyun oynarken fanını otomatik olarak kapatıp, böylece oyunseverlerin Counter Strike Online gibi aksiyon oyunlarını mutlak sessizlikte oynayabilme olanağı yaratıyor.

Daha dayanıklı

Önceki modellere kıyasla daha dayanıklı olduğu belirtilen yeni ekran kartı, bu hedef için katı kapasitörler, beton çekirdekli bobinler ve sertleştirilmiş MOSFETlerle donatıldı.

Super Alloy Power teknolojisi ile vızıldama sesi gibi gürültüler azalırken ekran kartının kullanım ömrü de referansa oranla iki buçuk kat artıyor.

Yeni seri GP grafik işlemci hızlarına, voltajlara ve video-bellek saat hızlarına gerçek zamanlı olarak ince ayar yapabilme imkanı yaratıyor.

Ayrıca, GPU Tweak'in dahili streaming aracı ile ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşıp; diğer oyuncular ile oynanan oyunları canlı olarak izleyebilir, kullanıcılar streaming penceresine başlık, kayan metin, resim ve webcam görüntüleri de ekleyebilirler.

Teknik Özellikler

STRIX-GTX750TI-OC-2GD5

• NVIDIA GeForce GTX 750 Ti

• PCI Express 3.0

• 2048MB (2GB) GDDR5 bellek

• 1124MHz temel hız

• 1202MHz arttırılmış hız

• 5400MHz bellek hızı

• 128-bit bellek arayüzü

• 1 x Dual-link DVI-I çıkışı

• 1 x DisplayPort çıkışı

• 1 x HDMI çıkışı

Tüm teknik özellikler için: www.asus.com.tr

 

 
ETİKETLER : asus new screen card
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun