Bilişim 02 EYLÜL 2013 / 14:17

Arena ADEO’ya ortak oldu

Arena Bilgisayar yaptığı açıklama ile ADEO Danışmanlık A.Ş.’ne %51 pay oranı ile yatırım yaptığını açıkladı.
Pazardaki lider konumunu korumak için farklı alanlarda yatırımlar yapan Arena 2012 yılında elektronik güvenlik ürünleri sektöründe Sensonet yatırımından sonra BT danışmanlık alanında bir stratejik arayış içindeydi.

Arena Bilgisayar, bu yatırım arayışını  bilişim danışmanlığı, bilişim güvenliği, sanallaştırma, network, iş sürekliliği, gibi teknik alanlarda kurulum ve  danışmanlık hizmeti  veren ADEO ile gerçekleştirdi. Arena'nın yüzde elli bir oranında yatırım yaptığı ADEO  Corp-To-Corp çalışma modelini Türkiye'de ilk uygulayan şirket olarak biliniyor.

Arena Bilgisayar CEO’su Tarık Tüzünsü yaptığı açıklamada “Türkiye’nin BT servis hizmetlerinin toplam pazar içindeki oranının gelişmiş ülkelerin sahip olduğu %12’lik orandan çok geride olduğunu söyledi. Ancak son 2-3 yıldaki bulut bulut teknolojileri ve BT güvenliği konusunda yaşanan gelişmenin gösterdiği potansiyeli önemsediklerini ve bu potansiyelin kısa sürede bilişim sektöründe Türkiye’nin de gelişmiş pazarlardaki servis & hizmet oranına denk olmasını sağlayacağını beklediklerini kaydetti.

Redington da destekliyor.
Arena Bilgisayar CEO’su Tarık Tüzünsü : ‘Şirketimiz ortaklarından olan ve Güney Asya, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde hizmet veren  Redington da bu yatırımımıza önem vermekte ve bu yatırım ile kurumsal ürünler alanında faaliyet gösteren üretici, bayi ve müşterilere sağlanmış olan katma değerli hizmetlerin niteliğini ve kapsamını geliştirmek ve  BT danışmanlığı ve bilgi güvenliği hizmetleri alanlarında daha etkin bir rol üstlenilmesini desteklemektedir.”şeklinde yorum yaptı.
Arena bağımsız yönetilecek
Arena’dan bağımsız bir organizasyon olarak BT servis ve eğitim alanında çalışmalarını sürdürecek olan Adeo’nun hem Türkiye’de hem de çevre ülkelerde bu alanda lider bir oyuncu olacağına inanıyoruz. mevcut yönetim kadrosu aynı görev ve yetkileri ile şirketin yönetim kadrosunu oluşturmaya ve ADEO’yu Arena’nın kurumsal ilkeleri çerçevesinde ama bağımsız bir şirket olarak yönetmeye devam edeceklerdir. Bununla birlikte Adeo’nun en önemli özelliği olan üretici ve iş ortakları ile birlikte hareket etme olarak tanımlanabilecek Corp-To-Corp iş modeli de aynen devam edecektir.” dedi.

 
ETİKETLER : arena BT yatırım
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun