Bilişim 07 AĞUSTOS 2012 / 11:18

Apple ve Google patentlere hücum etti

Finansal iflasını açıklayan Eastman Kodak, elindeki binden fazla patenti satmak için 150 ila 250 milyon dolar arasında gelen tekliflerin artmasını bekliyor.Aralarında Apple ve Google gibi devlerin de bulunduğu yatırımcı gruplarının Eastman Kodak’ın bin 100 dijital patentine sahip olmak için 150 ila 250 milyon dolar arasında teklifler verdi.

Wall Street Journal’ın haberine göre, patentlerini satmaya hazırlanan Kodak’ın elindekilerin değeri 2.6 milyar doları buluyor. Konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınan Kodak’ın bu zor durumda verilen tekliflere çok da direnebilecek gibi görünmüyor. Satışın açık artırmayla yapılacağı için rakamların çok daha yukarılara çıkacağına inanılıyor.

Kodak sözcüsü Stefanie Goodsell, “Kodak, satışlar hakkında çıkan bu tür spekülasyonlarla ilgili konuşmanın uygun olmadığına inanıyor” dedi.

Nortel de elindeki patentler için 900 milyon dolardan başlayan teklif alıp, 4.5 milyar dolara satışı gerçekleştirmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun