Bilişim 17 ŞUBAT 2016 / 14:05

Apple Pay Çin pazarına hazırlanıyor

Yeni pazarlara açılmaya hazırlanan Apple Pay, ilk durak olarak Çin'i seçti.

Apple Pay'i küresel çapta tercih edilen bir ödeme sistemi haline getirmek isteyen Apple, bu konuda somut adımlar atmaya başladı. Apple Pay'i görücüye çıkardığından bu yana, uygulamayı olgunlaştırma konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren şirket, Çin pazarına açılmaya hazırlanıyor. 

Çin pazarına, "China UnionPay" ile yaptığı işbirliği ile giren Apple, China UnionPay kart sahiplerinin, banka kartlarını iPhone, Apple Watch ve iPad üzerinden Apple Pay'e eklenebileceğini duyurdu. Çin'de bankalardan da destek alacak olan Apple, kullanıcılarına güvenli, akıcı ve sade bir ödeme sistemi sunmayı amaçlıyor. 

Çin’in ulusal bankalar arası takas ve ödeme sistemini yöneten China UnionPay, yurtiçinde ve yurtdışında toplam 5 milyarı aşan bir kullanıma sahip. UnionPay ağı Çin’in tüm şehirleri ve kırsal bölgelerine kadar genişlerken, UnionPay kartı 150’nin üzerinde ülke ve bölgede kabul görüyor. 

Uygulama gerekli yasal prosedürlerin tamamlanmasıla birlikte Çin'de hizmet vermeye başlayacak. Apple Pay'in ilerleyen süreçte diğer pazarlara da giriş yapması bekleniyor. 

Konuyla ilgili detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun