Bilişim 17 ŞUBAT 2016 / 14:05

Apple Pay Çin pazarına hazırlanıyor

Yeni pazarlara açılmaya hazırlanan Apple Pay, ilk durak olarak Çin'i seçti.

Apple Pay'i küresel çapta tercih edilen bir ödeme sistemi haline getirmek isteyen Apple, bu konuda somut adımlar atmaya başladı. Apple Pay'i görücüye çıkardığından bu yana, uygulamayı olgunlaştırma konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren şirket, Çin pazarına açılmaya hazırlanıyor. 

Çin pazarına, "China UnionPay" ile yaptığı işbirliği ile giren Apple, China UnionPay kart sahiplerinin, banka kartlarını iPhone, Apple Watch ve iPad üzerinden Apple Pay'e eklenebileceğini duyurdu. Çin'de bankalardan da destek alacak olan Apple, kullanıcılarına güvenli, akıcı ve sade bir ödeme sistemi sunmayı amaçlıyor. 

Çin’in ulusal bankalar arası takas ve ödeme sistemini yöneten China UnionPay, yurtiçinde ve yurtdışında toplam 5 milyarı aşan bir kullanıma sahip. UnionPay ağı Çin’in tüm şehirleri ve kırsal bölgelerine kadar genişlerken, UnionPay kartı 150’nin üzerinde ülke ve bölgede kabul görüyor. 

Uygulama gerekli yasal prosedürlerin tamamlanmasıla birlikte Çin'de hizmet vermeye başlayacak. Apple Pay'in ilerleyen süreçte diğer pazarlara da giriş yapması bekleniyor. 

Konuyla ilgili detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.