Bilişim 16 KASIM 2015 / 15:02

Apple iPad ve Macbook'u bir araya getirmeyecek

Apple CEO'su Tim Cook yaptığı açıklamada iPad ve Macbook'un bir araya getirilmeyeceğini duyurdu.

Apple CEO'su Tim Cook geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Microsoft Surface için "arada kalmış bir cihaz" benzetmesini yapmış ve cihazın hem dizüstü bilgisayar hem de tablet kullanıcılarına hitap etmek isterken her iki açıdan da yetersiz kaldığını söylemişti.

The Next Web'de yer alan habere göre ürettikleri cihazlarla iOS ve MAc kullanıcılarını memnun etmek istediklerini söyleyen Cook, ürünlerini Windows cihazlarla kıyas yapmadıklarını söyledi. Özellikle Mac konusunda oldukça iddialı olan Cook, iPad Pro ile Microsoft'un ürettiği PC'lerin yarışabileceğini fakat Mac'lerin kendi alanında rakipsiz olduğunu iddia etti. 

İlerleyen süreçte Microsoft'un Surface projesi gibi bir çalışma içerisine girmeyeceklerini dile getiren Tim Cook, bunu tamamen müşteri taleplerine bağladı. Hem iPad, hem de Mac'lerin kendi alanlarında en iyiyi yansıttığını söyleyen Cook, Apple müşterilerinin de aynı düşünceye sahip olduğunu ve her iki cihazın ayrı kalması gerektiğini vurguladı. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun