Bilişim 17 ŞUBAT 2016 / 09:27

Apple Hindistan'a açılıyor

Apple, Hindistan'da ofis açacağı yönündeki haberleri doğruladı.

Apple'ın Amerika Birleşik Devletleri dışında bir ofis açacağı söylentileri gerçeğe dönüşüyor. Şirket, Hindistan'ın Haydarabad kentine açacağı geliştirme merkezi ile beraber Hindistan'daki iş süreçlerine ivme katmak istiyor. 

Cnet'te yer alan habere göre, Hindistan'ın Haydarabad kentinde kurulacak yeni ofis ve geliştirme merkezi için 25 milyon doları gözden çıkaran Apple, özellikle "Apple Maps" üzerine çalışmalar yürütecek. Konuyu değerlendiren Apple yetkilileri, Hindistan'daki operasyonlarını geliştirmek için çalışmalar yürüttüklerini belirtirken, açılacak yeni merkezin de bunun en önemli göstergelerinden biri olduğunun altını çizdiler.

Apple'ın Hindistan hamlesi çok da şaşırtıcı sayılmaz. Hindistan'daki yükselen akıllı telefon pazarından daha büyük bir pay almak isteyen şirket, daha ucuz cihazlar üreten Micromax ve Samsung gibi şirketlerle rekabet girmek için hazırlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun