Bilişim 22 NİSAN 2016 / 15:00

Apple'a Çin'de engelleme geldi

Apple, Çin’deki e-kitap ve film satışları sekteye uğradı.

Yaklaşık 6 ay kadar önce Çin’de e-kitap ve film satışı yapmaya başlayan Apple, bu satışlarına en azından şimdilik dur demek zorunda. Çin Devlet Basın Yayın Radyo Televizyon ve Film İdaresi tarafından alınan karar nedeniyle kitap ve film satışlarını şimdilik sonlandıran şirket, yasal prosedürleri aşmanın yolunu arıyor.

Geçtiğimiz haftadan bu yana erişim konusunda sorunlar yaşayan Apple’ın Çin pazarındaki planları da sekteye uğramış oldu. Çin’in potansiyelinden faydalanarak, bu pazarda hakimiyet kurmak isteyen Apple, son dönemde Çin’de yaptığı hamleleri e-kitap ve film satışı üzerinde de gerçekleştirmek isterken, şirketin mobil ödeme sisteminin Çin’de hizmete açılması ile beraber Çinli yetkililerle kurduğu ilişkiden de faydanalanabileceği ifade ediliyor.

Konuyla ilgili daha geniş bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
ETİKETLER : apple
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun