Bilişim 15 NİSAN 2011 / 10:05

Apple 1 trilyon dolara mı koşuyor?

USA Today'ın analizine göre eğer Apple son 4 yılın ortalaması olan yıllık yüzde 59 büyüme oranını devam ettirebilirse, 1 trilyon dolarlık değere ulaşan ilk şirket olacak.  USA Today'ın tahmini, Apple'ın son 4 yıldaki ortalama büyüme hızını hiç kesmeden 3 yıl boyunca aynı performansı devam ettireceği öngörüsüne dayanıyor. Diğer bir deyimle kağıt üzerinde de olsa 2014 yılında Apple'ın pazar değerinin 1 trilyon doları bulması ihtimali var.

Eğer Apple bu performansı gösterebilirse, şu anda piyasada dolanan 921,3 milyon hisseden her birinin değerinin 1.085 dolara yükselmesi anlamına geliyor.

Bundan önce şirket değeri açısından ulaşılan en büyük değer de yine bir teknoloji şirketine, 604 milyar dolarla 2000 yılında Microsoft'a aitti.

USA Today'in haberini bu adreste bulabilirsiniz.

Acaba bu fantastik öngörü sizce gerçeğe dönüşebilir mi? Şimdiye dek herhangi bir şirketin böyle bir büyüme oranını tutarlı olarak devam ettirebildiğine tanık oldunuz mu? Yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun