Bilişim 02 OCAK 2012 / 10:11

Apple’ın artık bir ‘şövalyesi’ var

Apple’ın artık bir ‘şövalyesi’ var

Yaklaşık 19 yıldır Apple’ın en iyi ürünlerini tasarlayan Jonathan Ive, “Sör” unvanı aldı.Büyük Britanya’da kişilerin hayattaki başarıları göz önüne alınarak verilen unvanın son sahibi Apple’ın ünlü tasarımcısı Jonathan Ive oldu. Sör Jonathan BBC’ye yaptığı açıklamada Britanya’nın en önemli nişanelerinden birini aldığı için heyecan ve minnet duyduğunu belirtti.

1992’de Apple’da işe başlayan Sör Jonathan, 1997 yılında Steve Jobs’ın şirkete geri dönmesiyle sıkı bir çalışma temposuna girdi. İkilinin harcadığı mesai sonucunda ikonik iPod, tüm iPhone tasarımlar, bazı MacBook’lar ve iPad’in iki sürümünün tasarımı ortaya çıktı.

Jobs’ın hayatını kaybetmesinin ardından omzundaki yük artan Ive şu anda Apple’da Başkan Yardımcısı görevini yürütüyor.
YORUMLAR
hakan 02 OCAK 2012 / 18:50 0 0
apple resmen ingilizlerin oldu artık:(
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun