Bilişim 22 MART 2016 / 11:11

Appe Pay'e Çin'de büyük ilgi

Apple Pay Çin pazarında büyük bir ilgiyle karşılaştı.

Apple Pay'i küresel çapta tercih edilen bir ödeme sistemi haline getirmek için somut adımlar atmaya başlayan Apple, Çin pazarında büyük bir ilgiyle karşılaştı. Ödeme sistemini küresel çapta bir ödeme modeli haline getirmek için çalışmalarını sürdüren şirket, Apple Pay'in Çin'de aktif hale gelmesiyle birlikte bu amacı için önemli bir adım atmayı başardı.

Geçtiğimiz ay "China UnionPay" ile yaptığı anlaşmayla beraber Çin pazarına giriş yapmaya hazırlandığı açıklayan Apple, uygulamanın Çin'de aktif hale gelmesinin üzerinde 72 saat geçmesine karşın 3 milyon kart sisteme kayıt olduğunu duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, 72 saat gibi kısa bir sürede 3 milyon kartın Apple Pay'e kayıt olduğu ifade edilirken, Amerika Birleşik Devletleri'nde 72 saat sonunda 1 milyon kayıtlı kart rakamına ulaşılmıştı. 
ETİKETLER : apple pay apple pay çin
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun