Bilişim 22 MAYIS 2012 / 17:39

AOC'nin yeni yıldızları Türkiye'ye gelmek için gün sayıyor

AOC'nin yeni yıldızları Türkiye'ye geliyor

Dünyanın önde gelen monitör üreticilerinden AOC, iki yeni flaş ürününü Türkiye'de satışa sunmaya hazırlanıyor. Modellerden biri iPhone ve iPod ile uyumlu olmasıyla dikkat çekerken, diğeri bağlantı ve tasarım konusunda iddialı bir yapı ortaya koyuyor. BTnet.com.tr ekibi olarak bugün AOC'den gelen konuklarımızı ağırladık. AOC Türkiye Pazarlama Müdürü Seden Ayyıldız, AOC Avrupa Pazarlama Müdürü Melanie Baltes, United Communications Yönetici Ortağı Peter Link ve United Communications PR Asistanı Başak Evran Gümüş, AOC'nin iki yeni modelini de yanlarına alarak ofisimizi ziyaret ettiler.

Ürünler etrafında gerçekleştirdiğimiz yaklaşık yarım saatlik sohbet oldukça neşeli geçti. Ürünleri sorduk, cep telefonlarımızı bağladık, önünü arkasını çevirdik, özelliklerini sorduk, hatta önerilerimizi sunduk. Neticede de gördük ki AOC'nin bu iki yeni modeli flaş ürün olarak tanımlaması boşuna değil.

AOC iDock ile iPhone monitörle bütünleşiyor

Bize gösterilen iki üründen ilki, 23 inç ekran boyutuna sahip olan AOC i-Dock modeliydi (uzun adı AOC e2343Fi olarak geçiyor). iDock, ön tarafında yer alan iPhone ve iPod bağlantı yuvası sayesinde aygıttaki video ve ses içeriklerinin doğrudan ekrana yansıtılmasına izin veriyor. Üzerindeki 5 watt'lık bir çift hoparlör ile de sesin gür çıkmasını sağlıyor.Ekranın 23 inçlik boyutuna istinaden, sunumun bir köşesine "iPhone üzerindeki videoları iPhone ekranından 37 kat daha büyük bir ekranda izlemek istemez misiniz" diye not düşmüşler.

Gördüğümüz kadarıyla monitör işini gayet iyi yapıyor ve beşik üzerinde yer alan düğmelerle içerik telefondan bağımsız olarak kontrol edilebiliyor.Monitörün diğer özellikleri arasında Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlük, 50 milyona 1 DCR kontrastı (gerçek dünyada 1,000:1) ve griden griye 2 milisaniyelik tepki süresi yer alıyor. Ekran HDCP kopya koruma sistemini desteklediğinden HDMI cihazlarla sorun yaşama riski oldukça düşük.

2012’de Haziran ortasından itibaren piyasaya sürülecek monitörün perakende fiyatı KDV dahil 489 dolar olacak.

Android'i olanlar için cebe uygun monitör burada

AOC'nin flaş ürünleri arasında yer alan diğer model ise MHL, yani Mobile High Definition Link adı verilen teknolojisini sunan modeliydi. Bu modelin aynı tasarımı pasif 3 boyutlu görüntüleme desteğiyle D2357ph ve D2757ph model ismi altında Şubat ayından beri piyasada bulunuyor.

Bize gösterilen model ise 2012 sonbaharında piyasaya çıkacak olan, aynı görünümü paylaşmakla birlikte 3 boyutlu görüntü özelliğinden feragat ederek onun yerine MHL özelliğiyle birlikte gelen modeldi. Bu modele cep telefonunuzu bağlayarak ekrandaki görüntüyü doğrudan monitöre aktarabiliyorsunuz.Tasarım olarak baktığınızda çok güzel bir ürün. Hatta aygıta çift amaçlı kullanım için özel bir ayak yerleştirmişler. Ne işe yaradığını bir dizi görselle anlatmak daha iyi olacak. Bu aygıtın genel görünümü:Gayet hoş. Arkasını çevirdiğinizde gördüğünüz manzara şu:Arkadaki monitör ayağını sökerseniz, ayağın monitörde kalan kısmı kısa bir destek oluşturuyor.Böylece monitörü yerle aynı seviyede, ayaksız bir monitör olarak kullanabiliyorsunuz.Son olarak yeni ürünleriyle bizi ofisimizde ziyaret eden AOC Avrupa Pazarlama Müdürü Melanie Baltes, AOC Türkiye Pazarlama Müdürü Seden Ayyıldız, United Communications Yönetici Ortağı Peter Link ve United Communications PR Asistanı Başak Evran Gümüş'e bir kez daha teşekkür ederek haberimizi sonlandıralım.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun