Bilişim 10 AĞUSTOS 2011 / 10:10

Anonymous Facebook için ferman verdi: "5 Kasım'da siteyi alaşağı edeceğiz"

Anonymous, dünyanın bir numaralı sosyal ağı Facebook'a saldıracağını ve siteyi kullanılamaz hale getireceğini açıkladı.

NTVMSNBC'nin haberine göre siyasi protesto yolu olarak web sitelerine saldırı yolunu seçen Anonymous, şimdi de Facebook'u gözüne kestirdi.

İnternet üzerinden yayınladıkları videoda, grup üyeleri ‘5 Kasım’da Facebook çökecek. Gizli sayfalarınızda yer alan her türlü bilgi, video ve fotoğraf elimize geçecek. Bunları isteğe göre satabiliriz’ açıklamasında bulundu.

750 milyonu aşkın ziyaretçisi olan Facebook’un kullanıcı bilgilerini hiçbir zaman silmediğine dikkat çeken Anonymous ekibi ‘Bunu insanların iyiliği için yapıyoruz’ dedi.

Grup, özellikle gizli Amerikan diplomatik belgelerini yayımlayarak devletlerin tepkisini çeken ve bu yüzden devlet ve onunla iş yapan özel şirketlerin yoğun susturma çabalarına maruz kalan WikiLeaks'e destek vererek adını duyurmuştu.

Pek çok ülkeden binlerce demokrat hacker'ın fiziksel ortamda bir araya gelmeden oluşturdukları 'anonim' grubun bazı üyeleri, İngiltere Parlamentosu’nu 5 Kasım 1605‘te patlatmaya çalışan Guy Fawkes’ın hikayesinin anlatıldığı V for Vendetta çizgi romanından esinlenen maskeler kullanarak bazen kamuoyu karşısına çıkıyor.

İşte o video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SWQTS8zqYXU[/youtube]