Bilişim 22 HAZİRAN 2011 / 12:14

AMD SYSmark 2012'yi desteklemeyecek, sektör derneği BAPCo'dan ayrılacak

Dev yonga üreticisi "Bundan sonra gerçek senaryolara dayanmayan, doğru fikir vermeyen, kapalı yapıları desteklemeyeceğiz" dedi ve BAPCo ile bağlarını kesip attığını duyurdu...AMD, yaptığı bir açıklamada, BAPCo (İş Uygulamalarında Performans Kurumu) tarafından yayımlanan SYSmark 2012 Performans Ölçümü’nü (SM2012) desteklemeyeceğini duyurdu. AMD aynı zamanda BAPCo örgütünden ayrıldığını bildirdi.

“Teknoloji inanılmaz bir hızla gelişiyor ve müşteriler, sistemlerinden bekleyecekleri performansı anlamak için açık, güvenilir ölçümlere ihtiyaç duyuyor” diyen AMD Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nigel Dessau, “AMD, SYSmark 2012’nin bu hedefe ulaşabileceğine inanmıyor. Dolayısıyla AMD olarak, SYSmark 2012’yi desteklemeyeceğimiz gibi, BAPCo konsorsiyumuna üyeliğimizi de sonlandırıyoruz” dedi.

AMD bundan sonra sadece gerçek kullanım koşullarına dayalı işletim modelleri ve yazılımlarla yapılan, yararlı ve amacına uygun bilgiler veren performans ölçümlerini destekleyeceğini açıkladı. AMD, performans ölçümlerinin tarafsız sonuçlar verecek şekilde kurgulanması ve bu sonuçlara göre karar veren müşteriler için şeffaf olması gerektiğine inanıyor.

Açıklamada AMD'nin şu an için halihazırda diğer performans ölçümü alternatiflerini değerlendirdiği ve genel sistem performansını ölçecek açık bir sistem geliştirilmesi için bir sektör konsorsiyumu kurulmasını teşvik etmeyi planladığı açıklandı.

AMD’nin BAPCo’dan ayrılma kararına ilişkin ayrıntılar için, Nigel Dessau tarafından yazılan AMD Yönetim Web Günlüğü’nü inceleyebilirsiniz.
ETİKETLER : AMD bapco sysmark sysmark 2012
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun