Bilişim 09 EYLÜL 2011 / 14:35

AMD, ilk Bulldozer işlemcilerini piyasaya sürdü

AMD, ilk Bulldozer işlemcilerini piyasaya sürmeye hazır

Üretime hazır “Interlagos” işlemcilerin sevkiyatına başlandı.AMD, yaptığı bir açıklamada, yeni x86 "Bulldozer” mimarisine dayalı ilk işlemcilerin satışına başlamak üzere satış noktalarına gönderildiğini duyurdu.

Dünyanın ilk 16 çekirdekli x86 işlemcisi olacak “Interlagos” kod adlı işlemcinin üretimi Ağustos ayında başladı. Mevcut AMD OpteronTM 6100 Serisi platformları ve altyapısıyla uyumlu olan “Interlagos” işlemcilerin bu yılın dördüncü çeyreğinde sistem üreticileri tarafından piyasaya sürülmesi bekleniyor. İlk sevkiyatın önemli bir bölümü ise, üretimi sürmekte olan büyük ve özel süper bilgisayar sistemleri için ayrıldı.

AMD Ürün Grubu Genel Müdürü Rick Bergman, yeni ve esnek ‘Bulldozer’ mimarisinin web ve veri merkezi müşterilerine, artan sanallaştırma ve bulut bilişim iş yüklerinin altından kalkacak bir ölçeklendirme sunacağını söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun