Bilişim 28 OCAK 2015 / 15:04

AMD Gömülü Radeon’un HD 7850 GPU Medikal Görüntüleme Cihazı

AMD’nin yeni çözümünde yüksek uygulama performansı sağlamak hedefiyle ultrason cihazı üreticisi Analogic‘in yeni ürünü BK Ultrasound kullanıldığı açıklandı. Analogic ile yapılan işbirliği kapsamında, kullanılan gömülü ekran kartları ultrason cihazlarına daha hızlı işlem performansı sağlayarak hızlı ve duyarlı görüntüleme gerçekleştirme vaadinde bulunuyor.


Konu hakkında konuşan AMD Türkiye Ülke Müdürü Ömer Çelebioğlu: ” AMD Gömülü Radeon HD 7850 grafik işleme üniteleri ve OpenCL birlikteliği verimli ve güçlü bir performansa imza atıyor. Bu ürün AMD’nin sağlık hizmeti sektörüne, teknolojisi ile hizmet etme anlayışının bir kanıtıdır. Yeni teknolojimiz keskin, detaylı medikal görüntüleme ve diğer ileri grafik işleme özellikleri sayesinde doktorların hastalarına daha gelişmiş bir hizmet sunabilmelerini sağlayacak” dedi.

Analogic, OpenCL standardını kullanarak GPGPU adı verilen genel amaç hesaplamaları için GPU’ya ulaşarak çapraz platform taşınılabilirliği ile sistem ve geliştirme maliyetlilerini azaltırken, gerekli performansı da sergileyebiliyor. AMD GPU teknolojisinin kullanılmasıyla, Analogic her bir ultrason görüntüsünde üç kat fazla bilgi kaydederken, yakalama ve görüntüleme arasındaki zamanı kısaltmayı sağlayabiliyor. Geleneksel FPGAlar ve DSPler gibi özel yazılım, donanım gerektiren sabit ve esnek olmayan bir yöntem kullanmak yerine OpenCL kullanan yazılım temelli bir çözümlerin, geliştirme maliyetinin azalmasında önemli bir rol oynadığı belirtiliyor. Bu aynı zamanda yazılımın değişen donanımlara uyumu beraberinde uzun vadeli bir katma değer yaratılması açısından da faydalı bir gelişme olarak gözüküyor.

AMD’nin Graphics Core Next (GCN) mimarisi üzerine geliştirilen AMD Gömülü Radeon HD 7850, söz konusu çözüm ile, görsel büyüme ve paralel işlem kapasitesini yükselterek gömülü uygulamalarda gerekli performansı sağlayabiliyor. Ultrasona ek olarak en karmaşık paralel uygulamalar arasında görülen arazi, hava durumu haritalama, mimik-hareket tanıma, biyometrik ve DNA analizleri gibi uygulamalar işlemlerini de barındırıyor.

 
ETİKETLER : AMD Analogic
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun