Bilişim 14 EYLÜL 2011 / 15:24

AMD FX mikroişlemci Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

AMD FX mikroişlemci Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

Girmesine girdi ama ne zamana kadar girdi? Performans tutkunları ve hız aşırtma meraklılarının gözde işlemcilerinden AMD (ed: hadi diğerini de siz tahmin edin), yakında piyasaya çıkacak 8 çekirdekli AMD FX masaüstü mikroişlemcide yaptığı hız aşırtma uygulamasıyla, “Bilgisayar Mikroişlemcisinde En Yüksek Frekans” dalında Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiğini duyurdu.

“AMD FX işlemcide bulunan rekor düzeydeki işlemci hızı, gerek bu işlemciye gerekse gelecekte çıkacak AMD Hızlandırılmış İşlemcilere x86 işlem gücü verecek olan yeni AMD ‘Bulldozer’ çok çekirdek mimarisinin performans avantajını ortaya koyuyor” diyen AMD İstemci Grubu Genel Müdürü Chris Cloran, şöyle devam etti: “AMD FX işlemciler dünya rekoru kıran frekansların yanında, bilgisayar tutkunlarına benzeri görülmemiş bir deneyim yaşatacak ve çoğul ekranlarda oyun oynama, en ağır çoğul görevlerin altından rahatça kalkma ve HD içerik oluşturma gibi imkânlar sunacak.”

2011’in dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen AMD FX CPU, 8,429 GHz azami hız elde ederek önceki rekor olan 8,308 GHz’i geride bıraktı. Rekor, 31 Ağustos 2011’de Texas’ın Austin kentinde, AMD teknoloji uzmanlarıyla birlikte çalışan seçkin bir hız aşırtma grubu olan “Team AMD FX” tarafından kırıldı. Rekor sahipleri de Guinness Rekorlar Kitabı’nda yerlerini alacak.

Guiness rekorlar kitabında "Bilgisayar Mikroişlemcisinde En Yüksek Frekans" diye bir kategori olduğunu da bu sayede öğrenmiş olduk...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun