Bilişim 09 EYLÜL 2011 / 10:34

Amazon vergi savaşını kazandı

Amazon.com, Kaliforniya eyaletinde yaşayanların siteden yaptığı alışverişlerde Amazon’un ‘eyalet satış vergisi’ almasına karşı çıkan eyalet yönetimiyle arasında bir savaş çıkmasını önlemek için yasa koyucularla anlaşma yolundaydı. Bu sabah itibariyle satışların 1 yıl boyunca vergiden muaf olacağı haberi geldi. Reuters haberine göre, Amazon gelecek yıl Eylül ayına kadar vergi toplamayı erteleyecek. Amazon.com yetkilileri ise bu konuda henüz bir yorum yapmaktan kaçınıyor.

Öte yandan Amazon, yeni eyalet kanuna karşı bir referandum için imza toplamak konusunda 5 milyon dolar harcadı. Söz konusu kanun, geçen Temmuz ayından itibaren bedellerin toplanmasını öngörüyordu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun